28 липня 2015 року в Кіровоградській льотній академії НАУ відбулися урочистості з нагоди випуску слухачів курсів перенавчання колишніх українських військових цивільних спеціальностей за кошти уряду Норвегії. Захід відбувся за участі військового аташе посольства Королівства Норвегія в Україні Ханса Петтера Мідтуна.

Пан аташе отримав свідоцтво Почесного члену «Клубу українсько-норвезького партнерства». Потім Ханс Петтер Мідтун разом з іншими членами Клубу затвердив план роботи на 2015/16 навчальний рік та виступив із промовою про важливість і необхідність взаємодії українців із норвежцями в різних формах і напрямах.

Головним напрямом співпраці на сьогодні є участь КЛА НАУ в проекті «Україна-Норвегія» щодо соціальної адаптації колишніх військових та членів їхніх сімей шляхом перенавчання цивільних спеціальностей. Першим досвідом участі льотної академії у проекті стало перенавчання групи слухачів, сформованої відповідно до умов проекту, силами факультету менеджменту КЛА НАУ на спеціальність «Організація підприємницької діяльності». Її випуск відбувся 16 лютого 2015 року. Перший крок став вдалим і підтвердив спроможність та потужність навчального закладу, відкриваючи шлях до подальшої співпраці. Отже, 28 липня вже дві групи слухачів з числа звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур і членів їхніх сімей отримували норвезькі свідоцтва про закінчення курсів. Одна з груп пройшла навчання відповідно до вже знайомої програми здобуття знань і навичок підприємницької діяльності, члени другої стали першопрохідцями перенавчання на спеціальність «аварійне обслуговування та безпека на транспорті», пов’язану із рятуванням постраждалих та запобіганням небезпечним ситуаціям.

Також гості підбили підсумки конкурсу проектів щодо популяризації Норвегії в Україні серед курсантів КЛА НАУ. Три групи авторів отримали відповідні дипломи переможців і грошові премії, а для курсантів, які посіли перше місце, крім того, передбачена поїздка до Норвегії із відвіданням університету Нурланд та авіаційного музею в місті Буде.

Нагадаємо, що співпраця Кіровоградської льотної академії НАУ з Норвегією за участі благодійних фондів «Міжнародний фонд соціальної адаптації» та «ЄвроАзія» почалася ще в 2014 році. Реалізовано вже цілу низку заходів, спрямованих на зміцнення, розвиток і розширення відносин колективу КЛА НАУ із норвезьким університетом Нурланд і кількома іншими норвезькими інституціями.

За інформацією КЛА НАУ