Міжнародний проект «Наука двох народів» є співпрацею освітніх галузей Дніпропетровщини та Польщі. Партнерські відносини двох країн у цих сферах були встановлені в 2012 році. Проект орієнтується на тих, хто бажає здобути освіту за кордоном, а саме в Польщі.

«Наука двох народів» вивчає інтереси випускників загальноосвітніх шкіл і коледжів Дніпропетровщини. Найближчим часом передбачається також і залучення студентів вищих навчальних закладів. 

Одними з ключових переваг проекту вбачається можливість зарахування до польських вищих навчальних закладів за спрощеними умовами та значні знижки в оплаті навчання.

Найпопулярнішими серед абітурієнтів у польських вишів є такі спеціальності, як будівництво, економіка і фінанси, журналістика, менеджмент і програмування.

Упродовж року діяльності проекту на Дніпропетровщину з презентаціями своїх навчальних закладів завітали представники 5 провідних вишів Польщі, були проведені дні відкритих дверей і конференції обміну досвідом для директорів і педагогів.

Під час першої в історії проекту вступної кампанії до польських вишів були зараховані 40 абітурієнтів – випускників наших шкіл і коледжів.

Строки навчання звичні для наших студентів – 5 років, із різницею лише на те, що здобувати бакалаврат у Польщі треба буде упродовж 3 років, а магістратура, відповідно, триватиме ще 2 роки. Випускники вишів-учасників проекту отримують дипломи державного польського зразка.

Наразі вищі навчальні заклади Дніпропетровщини також готуються приймати за умовами проекту польських абітурієнтів. Очікується, що першим у цій справі стане Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту.

«Перспективи євроінтеграційних процесів освіти України – це новий досвід і нові можливості не лише для студентів, а й для наших педагогів. Вивчення кращих європейських методик дасть змогу освіті Дніпропетровщини вийти на рівень світових стандартів. Під керівництвом нашого губернатора Дмитра Колєснікова учні та студенти в навчальних закладах отримують знання, використовуючи не лише сучасні методики, а й нове технічне обладнання. Підготовку конкурентоздатних спеціалістів міжнародного рівня, на якій наголошує Президент України Віктор Янукович, зможуть здійснювати саме завдяки таким проектам, як «Наука двох народів», – зазначає директор департаменту освіти і науки Олександр Демчик.

Крім того, генеральний консул Польщі Ян Гранат й Олександр Демчик розробляють стратегію введення внутрішнього в «Наука двох народів» проекту «Подвійного диплому», який передбачає видачу випускникам вишів Дніпропетровщини освітнього документа міжнародного зразка.

За інформацією Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу