Трьом юним полтавцям буде про що розповісти у творі «Як я провів літо». Минулого тижня вони представляли Україну в таборі молодих стрільців «Жалгіріс» у Литві.

Нагадаємо, що 18 липня 10 дітей із різних куточків України вирушили до Литви. Їхньою метою було навчання у таборі молодих стрільців «Жалгіріс», розміщеному на одному з полігонів Збройних сил Литви. Окрім представників України, в роботі таборі взяли участь діти з Литви, Латвії та Естонії.

Усі молоді представники від України – діти учасників АТО, активних волонтерів та внутрішніх переселенців. Аліна П’яташ – пасербиця загиблого на сході військового Дмитра Кіта з Кобеляк. Юлія Каптур представляла Полтаву. Її тато та мама – волонтери, які постійно їздять на передову.

Ще одна учасниця – Уляна Ялова – проживає у місті Кременчук. Її мама (військовий медик Тетяна, яка супроводжувала групу) вже поїхала в зону АТО. Проте ми змогли поговорити з нею по телефону і жінка розповіла про свої враження.

За її словами, умови в таборі були майже як в армії – з підйомом о 6-й ранку, фізичні навантаження лекційні заняття. По суті, організатори намагалися максимально заповнити весь час дітей. Але все ж українській стороні робили певні поблажки.

Робочою мовою для такого інтернаціонального проекту була англійська. Наприкінці зміни дітей чекав похід.

Загалом діти отримали позитивні враження від перебування у таборі «Жалгіріс». Зокрема, у них з’явилося багато друзів із балтійських кран. З ними вони продовжуватимуть спілкування й надалі.

Організаторами табору виступили: Спілка стрілків Литви, Фонд «Унія 1219» та Посольство Литви в Україні. Партнери участі української сторони: полтавські меценати – сім’я Оксани й Віктора Дядечків і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Повідомляє прес-служба Полтавської ОДА (фото з www.0532.ua)