Деякі люди постійно розмовляють із самими собою. Це відбувається не тільки вдома, а й на вулиці, на роботі, в магазинах. Спостерігаючи це збоку, інші члени суспільства поблажливо усміхаються, вважаючи, що перед ними божевільний. Це зовсім не так. Можливо, ви побачили справжнього генія, і навіть не здогадуєтеся про це…

Річ у тім, що думки вголос допомагають матеріалізувати те, про що думає людина. Багато дуже розумних людей знає про це, тому й говорить уголос, попри зневажливі погляди перехожих. До речі, найгеніальніші жителі нашої планети мали таку звичку. Альберт Ейнштейн, наприклад, постійно повторював півголосом одні й ті самі фрази.

Розмова з самим собою змушує мозок працювати ефективніше

79c2b5d915b7aУ дослідженні, надрукованому в щоквартальному журналі експериментальної психології, психологи Данило Свіглі і Гері Люпіа припустили, що говорити вголос дуже навіть корисно. При цьому вони шкодують, що не розпочали вивчення цієї теми раніше. Науковці провели експеримент, у ході якого добровольці шукали в супермаркеті продукт, зазначений у завданні. Результат цієї гри показав, що, промовляючи назву продукту вголос, учасники знаходили його значно швидше! Такий результат підтвердив теорію про те, що, говорячи вголос, ми думаємо швидше, а отже, швидше досягаємо бажаного. Але, як кажуть психологи, працює це тільки тоді, коли людина чітко уявляє, що їй потрібно. Ще краще, якщо одного разу вона вже отримувала бажане і точно знає, як це має відбуватися. В іншому разі мозок заплутається в незрозумілих командах і сповільнить процес своєї діяльності.

Нам варто повчитися у дітей

Fotolia_61444422Зверніть увагу, як діти пізнають цей світ і навчаються різної діяльності. Перед тим, як щось зробити, вони часто промовляють цю дію. При цьому вони неймовірно зосереджені, адже кожна гра сприймається малюками дуже серйозно. Нам варто повчитися в них манери досягати бажаного результату за допомогою команд, вимовлених вголос.

Розмова з самим собою допомагає людині організувати свої думки

Коли мозкова діяльність людини дуже активна і видає цілий потік думок на різну тематику, буває дуже складно зосередитися. Поставлене вголос запитання допомагає впорядкувати думки і розвивати їх у потрібному напрямі. Так, кожна людина може виступити в ролі власного психолога. На думку психолога Лінди Сападін, саме такий спосіб дуже ефективний при вирішенні складних завдань і прийнятті важливих рішень. Усім відомо, що для розв’язання будь-якої проблеми треба проговорити її вголос. Причому сторонні слухачі для цього не потрібні.

Обговорювання вголос допомагає людині швидше досягти мети

kako-steci-samoupouzdanjeВельми популярне зараз прописування своїх цілей і складання плану дій часто виявляється дуже складним завданням. Багатьох цей процес стомлює. А ось на промовляння своїх бажань вголос не так важко зважитися, тим більше, що цей метод теж дуже ефективний. Особливо, якщо кожен свій крок до мети також супроводжувати коментарями вголос. Лінда Сападін вважає, що таким чином людина фокусує свою увагу, контролює емоції і не відволікається на непотрібні думки. Розмова з самим собою свідчить про самостійність людини, про звичку розраховувати тільки на себе. Вони здатні досягати життєвих вершин частіше за інших. А це означає, що сміятися над ними точно не варто.

Українською мовою адаптовано
за матеріалами ofigenno.cc

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *