29 липня 2015 року у місті Баку (Азербайджанська Республіка) завершилася 47 Міжнародна олімпіада з хімії, в якій узяли участь школярі з України.

На 47-й Міжнародній олімпіаді з хімії українська команда здобула 4 срібні медалі та увійшла до двадцятки найсильніших. Команду з України представляли брати Михайло та Микола Пашки (випускники ліцею № 100 «Поділ», м. Київ), Андрій Малащук (випускник гімназії № 46, м.Харків) та Олексій Желавський (випускник Харківської загальноосвітньої школи № 36).

Протягом останніх років з учасниками інтелектуального змагання працювали їхні вчителі: Олександр Усенко, Костянтин Гавриленко, Юрій Холін, Дмитро Волочнюк, Сергій Колотилов, Сергій Пунін та інші. Уже кілька років поспіль учні Київського ліцею № 100 «Поділ» гідно представляють нашу країну на міжнародному змаганні з хімії і отримують найвищі нагороди завдяки плідній праці заслуженого вчителя України Світлани Вест.

Слід зазначити, що цього року вперше до складу наукового комітету олімпіади увійшли українці – доктор хімічних наук Дмитро Волочнюк і кандидат хімічних наук Дмитро Кандаскалов.

Команду України на міжнародну олімпіаду з хімії супроводжував науковий спостерігач Юрій Холін, доктор хімічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського університету ім. В.Н. Каразіна.

У 47-й Міжнародній олімпіаді з хімії взяли участь 290 учасників із 75 країн світу, серед яких юні хіміки, члени журі, експерти, викладачі та керівники команд. Під час змагань його учасники отримали 35 золотих, 63 срібні і 92 бронзові медалі.

За інформацією ІІТЗО