Група студентів із Технологічного університету Ейндховена (Eindhoven University of Technology) створила чергову версію сімейного автомобіля, який працює виключно на сонячній енергії.

Над створенням електромобіля Stella Lux студенти трудилися приблизно півтора року. У результаті вийшов високоефективний, інтелектуальний і комфортабельний автомобіль, що дає змогу абсолютно безкоштовно подорожувати на значні відстані.

Енергія в автомобілі Stella Lux виробляється сонячними батареями, сумарна площа яких становить 5,8 квадратного метра.

Надлишки вироблюваної енергії заряджають акумуляторну батарею ємністю 15 кВтг.

При повному заряді акумуляторної батареї і використанні енергії, що виробляється сонячною батареєю, автомобіль Stella Lux може пройти дистанцію 1000 км.

Ця дистанція вказана для експлуатації в Голландії. Але вже в Австралії, де можна більш ефективно використовувати сонячну енергію, максимальна дистанція пробігу сягає вже 1100 км.

Максимальна швидкість, яку здатний розвивати автомобіль Stella Lux, становить 125 км/год. Для зниження маси в конструкції використовується вуглеволокно і алюміній. Для поліпшення аеродинаміки під кузовом є повітряний тунель, а плоский дах виконує роль анктикрила. Вага електромобіля Stella Lux становить приблизно 375 кг. У машині також застосована новаторська навігаційна система, що розраховує маршрут, з огляду на погодні умови і, відповідно, кількість сонячної енергії, яку отримає авто.

Трохи пізніше цього року електромобіль Stella Lux візьме участь у гонці автомобілів на сонячній енергії World Solar Challenge, яка проводитиметься в Австралії.

За інформацією www.autocentre.ua