Уряд збільшив стаж, необхідний для виходу на пенсію співробітникам освіти, охорони здоров’я та соціального захисту. Про це йдеться в постанові  № 529 від 29 липня.

Медики та вчителі до 1 квітня цього року можуть вийти на пенсію після досягнення 25-річного стажу, тобто за вислугою років.  Після 1 квітня цей стаж почнуть їм підвищувати. Про це повідомив на прес–конференції голова обласного управління Пенсійного фонду України  Полтавської області Валерій Руденко.

Таким чином, стаж збільшено на 5 років – до 30 років з 1 квітня 2024 року. Постановою передбачено, що пенсії за вислугу років співробітникам освіти, охорони здоров’я та соцзахисту (співробітники інтернатних закладів та медичних відділів протезних підприємств) встановлюються за наявності спеціального стажу за станом на 1 квітня 2015 не менше 25 років. Після 1 квітня стаж, що необхідний для отримання пенсії, збільшується на 6 місяців щороку, поки з 1 квітня 2024 не досягне 30 років.

 

2 коментар до “Педагогам і медикам Кабмін збільшив стаж для виходу на пенсію”
  1. Але це ще не все. Підвищення стажу в умовах України означає, що на пенсію будуть виходити раніше, тобто не повинно бути працюючих пенсіонерів, інакше молодь ніколи не буде мати 30 річного стажу праці – не буде робочих місць. Тому всі повинні будуть виходи на пенсію вчасно. Далі, тривалість життя в Україні не висока. Це означає, що держава буде економити на виплатах пенсії, бо не всі зможуть досягати 30-річного стажу роботи. Хіба ті, хто працюють у вишах і так далі з 70-80 років минулого століття, тобто ще радянські кадри. Тому є над чим задуматися тим, хто зараз має 20 років стажу і вік 40-50 років – чи доживуть вони до того, щоб вийти на пенсію з 30 річним стажем й отримувати наукову пенсію?

  2. Оце так новина. Ніхто цього не очікував. Я думаю, що викладачі (доценти і професори), яким зараз 40-50 років шоковані. Уряд Яценюка, як і всі інші уряди незалежної України залежать від МВФ. Думаю, що це була одна із вимог МВФ, щоб він надав Україні кредити для уникнення технічного дефолту. І знову за рахунок громадян України. А куди пішли ці кредити? Де звітність? Що ж уряд Яценюка йде шляхом уряду Азарова – той також набрав кредити МВФ. Ні, Яценюк, я тобі цього не пробачу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *