З 1 вересня  2015 року частина загальноосвітніх навчальних закладів призупинить своє функціонування. Щодо 13 із них уже прийняті рішення місцевих органів влади. Про закриття решти 12 ЗНЗ рішення будуть прийняті упродовж серпня 2015 року.

Про це повідомила під час прес-конференції директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук.

За її словами, однією з проблем системи загальної освіти області є значна кількість малокомплектних шкіл у сільській місцевості. Так, упродовж 2014-2015 навчального року в області функціонувало 78 ЗНЗ І ст., де навчалося до десяти учнів. Найбільша кількість таких шкіл – у Старосамбірському та Дрогобицькому районах. До 100 учнів минулого навчального року навчалися у 56 ЗНЗ І–ІІІ ступенів.

“Основна мета змін – це надання якісної освіти. Це наше головне завдання. Коли вчитель викладає 4-5 предметів, то зрозумілим є те, що в такій школі дитина не може отримати якісну освіту. Учень повинен мати достойний колектив, вчителів, які дають якісні знання незалежно від того, чи він проживає в селі, чи у великому місті”,– сказала Олександра Небожук.

При цьому вона зазначила, що наявність  малокомплектних навчальних закладів негативно впливає на фінансові видатки щодо утримання учнів. При нормі видатків 8,9 тисячі гривень на одного учня середнє утримання учнів ЗНЗ області коштує 10,8 тис. гривень.

На думку директора департаменту освіти і науки ЛОДА, покращенню якості навчального середовища сприятиме також подолання проблеми двозмінного навчання.

Водночас Олександра Небожук розповіла, що на Львівщині спостерігається позитивна тенденція щодо чисельності учнів. У 2014-2015 н. р. загальна чисельність учнів перевищила показник попереднього року на 2 тисячі. При цьому вона зазначила, що на збільшення чисельності учнів вплинули не тільки позитивна демографічна ситуація Львівщині, але й приїзд населення із східних областей України.

До речі, для забезпечення рівного доступу до якісної освіти у 2014-2015 навчальному році функціонувало 1 399 загальноосвітніх навчальних закладів комунальної та недержавної форми власності.

Інформує департамент освіти і науки Львівської ОДА