На Черкащині в таборах працюють тематичні військово-патріотичні зміни. Так, 4 серпня 2015 року розпочала свою роботу тематична військово-патріотична зміна дитячого табору «Сосонка», що в с. Мельники Чорнобаївського району Черкаської області.

Серед мешканців табору зміни – діти учасників АТО, лідери учнівського самоврядування, юні волонтери, члени пошукових груп, – матимуть змогу відпочити та збагатитися позитивними емоціями під час перебування в таборі.

«Ніхто, крім нас», – так звучить назва зміни, протягом якої діти будуть залучені до різноманітних форм діяльності: культурної, духовної, туристичної, тактичної, вогневої підготовки, навчання з цивільного захисту, участі у спортивних заходах. Форма зміни – камуфляж, обраний невипадково – саме так символічно діти висловлюють своє єднання з дорослими, які боронять свою неньку-Україну.

Особливістю цієї зміни є те, що юні патріоти матимуть можливість ознайомитися з основами хортінгу – бойового мистецтва, народженого в Україні, показові тренування з якого мають провести інструктори Української національної федерації хортингу.

Із відкриттям зміни дітей у таборі привітали голова Чорнобаївської райдержадміністрації Сергій Джоболда, голова районної ради Михайло Бурган, директор департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський, начальник відділу освіти Юрій Волох, сільський голова Світлана Компанієць.

«Тільки на сьогодні понад 5 000 черкащан виконують свій синівський обов’язок перед Батьківщиною, а 94 – віддали найголовніше – життя. Я впевнений, що ви – гідні нащадки великого народу. Я впевнений, що ви гордо піднімете звання українця та пронесете його упродовж життя», – зазначив голова Чорнобаївської райдержадміністрації Сергій Джоболда.

Хвилиною мовчання присутні вшанували борців за територіальну цілісність і незалежність України. Окрасою свята стали патріотичні пісні та запальні танці відпочивальників. Щирі емоції та шквал аплодисментів викликало у слухачів проникливе виконання пісні-звернення до захисників Вітчизни.

Попереду на юних патріотів чекають безліч незабутніх миттєвостей перебування у таборі. Так, зокрема, в рамках Дня волонтера дітлахи долучаться до екологічної акції з прибирання території, а потім – з концертною програмою відвідають Чехівський психоневрологічний інтернат. На День духовності побувають у місцевому Свято-Вознесенському храмі, де візьмуть участь в етично-повчальній бесіді.

Туристичний напрям програми передбачає похід із ночівлею, протягом якого юні мандрівники навчаться орієнтуванню на місцевості, облаштуванню табору. Також заплановані екскурсії до Музею зброї в с. Шампань, історико-етнографічного музею «Козацькі землі України» в с. Вереміївці, навчального центру Державної прикордонної служби України в с. Оршанці.

Під час табірної зміни також заплановані зустрічі з бійцями АТО.

За інформацією департаменту освіти і науки Черкаської ОДА