Наказом Мінсоцполітики від 24.06.2015 № 653 затверджено Зміни до Типового положення про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 09.07.2015 за № 814/27259.

Змінами передбачено, що цільовою групою є не лише діти-інваліди, але й діти віком до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність. У зв’язку з цим цільове призначення таких реабілітаційних установ – здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на попередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним і побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для їх інтеграції у суспільство.

У структурі таких центрів можуть утворюватися зокрема відділення (ранньої) соціальної реабілітації (абілітації); відділення психолого-педагогічної реабілітації; відділення фізичної реабілітації, відділення медичного спостереження або медичної реабілітації.

Направлення та зарахування дітей-інвалідів і дітей віком до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність, до центрів має здійснюватися відповідно до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 року № 921), та наказу Міністерства соціальної політики України від 01 квітня 2014 року № 170 „Про затвердження форм документів щодо отримання інвалідами та дітьми-інвалідами реабілітаційних послуг у реабілітаційних установах”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 квітня 2014 року за № 409/25186.

Документ був розроблений за участі кращих фахівців Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів і Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь».

Також висловлюємо вдячність Всеукраїнському громадському об’єднанню „Національна Асамблея інвалідів України”, МОЗ, МОН та Мінфіну за підтримку вказаного документу (на стадії погодження)

За інформацією Міністерства соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *