Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 9 серпня в прямому ефірі “Фактів” на каналі ICTV говорив про реформи в галузі. Цього разу йшлося про якість середньої освіти. Результати цьогорічного ЗНО яскраво продемонстрували, що зміни необхідні, і рішучі.

Так, зокрема, будуть розвантажені навчальні плани, вони стануть цікавішими, адже треба навчити дитину вчитися, впевнений міністр. Окрім того, в МОН подумали й про мотивацію вчителів до професійного вдосконалення. Тепер рівень їхньої зарплати залежатиме від кваліфікації. Спочатку сертифікація вчителя буде добровільною. Водночас, зауважив Сергій Квіт, без суттєвого збільшення зарплат неможливе підвищення якості освіти. Тому зарплату освітянам обов’язково буде підвищено, щойно це дозволять економічні показники.

Також у студії було порушено питання сільських шкіл, випускники яких не можуть конкурувати з іншими під час вступної кампанії.

Здебільшого це стосується малокомплектних шкіл, які треба укрупнювати. Якщо, скажімо, в школі вісім учнів і вісім учителів, звісно, що така школа – неякісна. І головна проблема пов’язана навіть не з фінансами, а з якістю освіти. “Ці діти ніколи не зможуть вступити до університету, тому що ми їх обманюємо, що даємо хорошу освіту”, – наголосив міністр освіти. Проте початкові школи планують залишити й у найменшому селі.

Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу