У Неліярве (Естонська Республіка) відбулася щорічна Регіональна навчальна експедиція GLOBE. Це міжнародна науково-освітня програма, що об’єднує учнів, учителів і науковців для дослідження навколишнього середовища та покращення знань про Землю. З 2001 року координатором програми в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Наразі до програми приєдналися 115 країн світу. В рамках програми проходять як міжнародні, так і регіональні зустрічі, експедиції, кампанії та конкурси. Цього року колектив GLOBE Естонії запросили делегації з шести країн (Латвія, Литва, Україна, Росія, Фінляндія, Естонія) – усього понад 100 учасників. Україну представляли найбільш активні учні програми, їхні вчителі з Чернігівського, Чернівецького та Полтавського обласних еколого-натуралістичних центрів.

Протягом чотирьох днів діти навчалися проводити справжні наукові дослідження за програмою GLOBE, працювати в польових умовах і представляти власні результати. Допомагали їм у цьому вчені університету м. Тарту, координатор із наукових питань і технології програми GLOBE Тревіс Андерсен та представник Національного космічного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Брайян Кембелл. Учителі мали можливість поділитися досвідом з колегами з інших країн та розпочати нові міжнародні проекти.

Національний еколого-натуралістичний
центр учнівської молоді МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу