Цього літа на студентів Запорізького національного університету традиційно чекала виробнича практика з відривом від навчання. Чимало майбутніх журналістів свої навички шліфували на запорізьких телеканалах «ТВ-5», ЗОДТРК, у регіональних друкованих ЗМІ. А дехто виявив бажання підкорити столицю. Скажімо, другокурсник Антон Рудак стажувався в Національній радіокомпанії України, Анастасія Воскобойникова працювала на «Хіт-FM». А нещодавно повернулися з практики троє третьокурсниць факультету журналістики: Карина Сєчіна, Юлія Полоз та Ганна Пудлик. Дівчата мали нагоду проявити свої здібності на телеканалі «СТБ».

За словами студента спеціальності «Журналістика» Антона Рудака, його практика була дуже цікавою: «Я мав змогу самостійно готувати програми до ефіру. Серед них були такі: “Волонтери”, “Ми – українці”, “Прості речі”. Програми проходили через кількох редакторів, і якщо все було гаразд, то далі я йшов їх начитувати у студію. “Ми – українці” і “Волонтери” під керівництвом Вікторії Будан (ведучої цих програм) вийшли до ефіру. Загалом, я побачив, як створюються радіопередачі зсередини. Повсякчас навколо мене панувала люб`язна атмосфера. Тут практиканта могли пригостити кавою або підвезти до Хрещатика, де розташована будівля НРКУ», – ділиться своїми враження студент.

Не менш задоволеною роботою із київськими колегами залишилася й Анастасія Воскобойникова. На «Хіт-FМ» вона стажувалася вдруге. Практика тривала тиждень. Анастасія працювала на ранковому шоу «Happy ранок». Завдання її були різнопланові: починаючи від пошуку інформації для ведучих і закінчуючи написанням матеріалів для ранкових рубрик. Загалом від праці на радіостанції такого масштабу Анастасія отримувала не тільки практичні навики, а й шалене задоволення. Колектив «Хіт-FМ» виявився дуже привітним. Куратором дівчини була продюсер ранкового шоу Олена Новак. Якщо буде нагода, то Анастасія бажає потрапити туди ще не один раз. А на майбутнє планує побувати й на інших всеукраїнських радіостанціях, можливо, вже не тільки як стажер.

Про свої враження від роботи в проекті «Все буде добре» розповіла і студентка спеціальності «Журналістика» Карина Сєчіна:

– Практика на телеканалі СТБ – це потужний ковток життєвої енергії. Коли ти опиняєшся у творчій атмосфері, де кожен зайнятий своєю справою, але радо приймає тебе в колектив, – це прекрасне відчуття. Люди, які працюють там, ставляться до тебе, як до рівного і дозволяють поринути в секрети, цікавинки та все, що пов’язане з тим чи іншим проектом.
Цього року мені пощастило потрапити до команди проекту «Все буде добре». Над ним працює надзвичайно велика кількість журналістів, сценаристів, але знайшлась робота і для мене. Щодня я повинна була розкривати певні теми, знаходити різну інформацію, писати синопсиси та «візитівки» під рубрики, знаходити цікавих людей для передачі.

Були й дні, коли пощастило виїжджати до знімального павільйону та спостерігати процес на власні очі. Коли приходиш на зйомку програми, ти можеш зустріти людей, яких бачив по телевізору в зовсім інших проектах, тож з’являється можливість поспілкуватися і зрозуміти, чи дійсно вони такі, якими ти їх уявляв.

Варто зазначити, що Карина вже вдруге стажувалася на СТБ, минулого року вона долучилася до роботи над проектом «Врятуйте нашу сім’ю». А до цього практикувалася в студії «Юніверс-ТБ» та інформаційному студентському порталі ЗНУ «Пороги», які є навчальними лабораторіями Запорізького національного університету.

Старшими наставниками Карини у програмі «Все буде добре» стали сценаристи Аліна Коломієць та Карина Пилюгіна. Вони доручали дівчині пошук цікавих персонажів, як-от талановитих митців, які займалися б хенд-мейдом (дерево, глина, тканина тощо), або непересічних кулінарів, кравців і навіть фермерів-аматорів, для яких би сільське господарство було другим «я». Також дівчина мала працювати над певною темою, яка їй доручалася. Скажімо, кулінарні рецепти Західної України, історія «розумної» сукні, яка завдяки чорним вставкам візуально робить фігуру досконалішою.
Тепер усі зібрані матеріали практики Карина оформила у вигляді звіту, щоб здати своєму науковому керівникові, кандидатові наук із соціальних комунікацій Юлії Любченко. Наступного року студентка планує також продовжити проходити свою практику на СТБ. Найзаповітніша її мрія – приєднатися до роботи над програмою «Майстер Шеф».

До речі, чимало випускників Запорізького національного університету зарекомендували себе гарними фахівцями саме під час подібних стажувань. А згодом, після закінчення вишу приїхали до Києва, щоб стати повноцінними учасниками потужної команди СТБ. Так, випусковими редакторами «Все буде добре» працюють Яна Польська та Анна Музалевська, які закінчили факультет журналістики Запорізького національного університету.

 Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу