Ці змагання інтелекту і шляхетності організували спільно Громадська організація і Фонд “Святий Юр”, Федерація шахів Львівщини та Національний університет “Львівська політехніка”. Бліц-турнір, присвячений 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, яке ми святкуємо цьогоріч, відбувся 12 серпня в актовій залі університету. Модератором урочистості був відомий в Україні спортивний журналіст та великий знавець шахів Іван Яремко.

Виступаючи на відкритті турніру, відомий львівський гросмейстер Адріан Михальчишин нагадав, що митрополит Андрей вважав шахи засобом духовного збагачення людей, сам неодноразово грав у шахи.

На урочистості були присутні почесний голова Федерації шахів Львівщини, колишній народний депутат і знаний у регіоні меценат Степан Давимука, колишній ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, міністр освіти і науки України в 2007 — 2010 роках професор Іван Вакарчук, ректор Національного університету “Львівська політехніка”, голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало. Шахісти Львівщини та інших регіонів України вдячні керівникам “Львівської політехніки” за те, що ось уже впродовж кількох років тут відбуваються  подібні шахові турніри. Не став винятком і цей рік.

Ректор Юрій Бобало у своєму вітальному слові, зокрема, наголосив, що у цьогорічному змаганні переможених не буде: виграють усі його учасники,  виграють шахи, виграє інтелект.

У турнірі мала взяти участь і чемпіонка світу із шахів Марія Музичук. Але вона затрималася за кордоном. Натомість зіграла кілька партій її рідна сестра міжнародний гросмейстер Анна Музичук. До речі, в першій партії вона обіграла самого Адріана Михальчишина. У цьогорічному турнірі взяли участь такі  відомі шахісти, як Юрій Вовк, Андрій Волокітін, Олександр Арещенко, Мартин Кравців, Олег Романишин,  Адріан Михальчишин, Олександр Сулипа,  Маргейєп Петурссон, Ярослав  Жеребух. У підсумку рівну кількість очок здобули Юрій Вовк і Ярослав Жеребух, який і переміг у вирішальному поєдинку.

На турнірі змагалися також і діти, переважно зі Львова і районного центру Городок, де тривалий час успішно працює шахова школа під керівництвом Миколи Матвієнка.

По завершенні змагання цінні пам’ятні подарунки отримали І знані шахісти, і зовсім юні.

            Прес-служба Національного університету
“Львівська політехніка”

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу