Електронна система «Конкурс», введена під час вступної кампанії до вишів, виправдала себе на Дніпропетровщині. Відкинувши людський чинник при наборі абітурієнтів, вона мінімізувала корупційну складову. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко.
«У дніпропетровських вишах успішно випробувано електронну систему «Конкурс», що автоматично нараховує та розподіляє абітурієнтів до вищих навчальних закладів під час вступної кампанії. Вона повністю відкидає людський фактор при наборі майбутніх студентів – жодного втручання вишів і приймальних комісій, жодних корупційних схем і вступів «по знайомству». Система жорстка та сліпа при виборі претендентів на бюджетні місця. Це дуже великий крок у боротьбі з корупцією в освітній сфері», – зазначив Валентин Резніченко.
Цього року кожен абітурієнт міг подати 15 заяв одночасно, вказавши навчальні заклади у порядку пріоритету. Виші визначали мінімальну кількість балів для вступу на ту чи іншу спеціальність.
«Система «Конкурс» порівнювала кількість балів зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів і необхідний мінімум для вступу на бюджет. Якщо конкурсант проходив до пріоритетного для нього вишу, він автоматично туди зараховувався, решта заявок анулювалася», – пояснив виконувач обов’язків директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.
Він додав, що система так само автоматично заповнить недібрані бюджетні місця контрактниками. Недобір у Дніпропетровській області становив 14 %.
Однак провини «Конкурсу» в цьому немає: «Справа не в системі і не в дефіциті тямущих абітурієнтів, – зауважив Олексій Полторацький. – Недобір – це проблема самих вишів, які не борються за своїх студентів. А «Конкурс» тільки підтвердив це – в системі відображається рейтинг кожного ВНЗ. Абітурієнт двічі думав, перш ніж обрати інститут».

За інформацією прес-служби Дніпропетровської ОДА