40 дітей переселенців і волонтерів вирушили на безкоштовний двотижневий відпочинок до Німеччини. У відомому на весь світ Берлінському молодіжному цирковому таборі «Cabuwazi» малеча навчиться жонглювати, їздити на одноколісному велосипеді та дресирувати тварин. А ще зможе відволіктися від важких спогадів про війну.

Валентина з Горлівки на відпочинок відправляє старшу донечку Катю, яка в Німеччині відзначить 11-й день народження. В дорогу дівчинці спакувала найнеобхідніше: теплі речі та трохи харчів. «Перший раз Катя відзначатиме свій день народження не з родиною. Я дуже сумуватиму, проте відпускати доньку не боюся – все організовано дуже надійно», – поділилася жінка.  Десятирічна Женя приїхала з Донеччини ще в грудні минулого року. Дівчинка ділиться недитячими спогадами. Вона й досі пам’ятає, як страшно, коли в рідному місті війна. «Коли ми їхали, в Горлівці сильно стріляли. Було дуже страшно. Ми не виходили з будинку, а мама насилу вкладала нас спати», – згадує дівчинка. Тепер вона по-дитячому радіє першій у житті закордонній подорожі. Сподівається, що в цирковому таборі її навчать дресирувати тварин.

«Оздоровити дітей у Німеччині нам запропонували партнери-благодійники, і ми з радістю ухопилися за цю пропозицію. Як завжди, вийшов дуже хороший сплав роботи волонтерів і влади. Облдержадміністрація допомогла буквально за три дні оформити необхідні документи, – зазначив Владислав Макаров. – Вимога приймаючої сторони – відібрати для поїздки переселенців, особливо тих, які ніколи не були за кордоном. Нам вдалося домовитися, що, крім 34 дітей з Донбасу, до Німеччини поїдуть і 6 дітей волонтерів».
За кордон відправилися хлопці та дівчата віком від 10 до 14 років. У поїздці їх супроводжуватимуть 4 дорослих.
Довідка: «Cabuwazi» – найбільший дитячий і молодіжний цирк Європи. Близько 650 дітей на рік вчаться в ньому найрізноманітніших циркових номерів. Тут є і дресирувальники, і акробати, і клоуни. При цирку працює молодіжний табір.

За інформацією Дніпропетровської ОДА