Більшість із нас пам’ятає час коричневих та синіх шерстяних шкільних форм. Дівчата прикрашали сукні мереживними манжетами та комірцями, які мало не кожного дня треба було відпорювати та пришивати інші. Відтоді відбулося багато змін, шкільна форма також дещо змінилася.

ШКІЛЬНА ФОРМА: ТРУДНОЩІ ВИБОРУ

Юристи стверджують, що сьогодні немає жодного нормативного акта щодо обов’язковості носіння шкільної форми. Проте це може бути передбачено в деяких навчальних закладах шкільним уставом. Так, «накрохмалені» та «відпрасовані» діти радують учителів не тільки на шкільній лінійці, а й протягом навчального року.

Нині виробники пропонують широкий асортимент шкільного одягу. Серед відомих брендів на вітчизняному ринку можемо назвати: “Велма”, “Мілана”, “Юність”, Nui Very (Україна);  Marks & Spencer (Англія)  тощо.

Проблема шкільної форми була завжди актуальною. Багато дітей її просто ненавидить, адже вона, на їхню думку, і не дуже красива, та й за комфортністю поступається улюбленим джинсам. Багато школярів проти форми не з принципових міркувань, а через те, що вона негарна, незручна, та й тканина, як правило, не дуже приємна.

Отже, ідеальна шкільна форма має бути пошита з хорошої тканини, що буде легко пратися і не втрачатиме колір. Хороша якість буде запорукою того, що і дитина буде більш-менш задоволена своєю формою та матиме пристойний вигляд протягом навчального року.

Зимовий варіант форми повинен бути досить теплим. Ми всі розуміємо, що в нашій країні є безліч шкіл, що не дуже добре опалюються, тому тепла форма не завадить.

ШКІЛЬНА ФОРМА «ПО-УКРАЇНСЬКИ»

Насамперед  шкільна форма повинна бути безпечною. Її, до речі, можна було б прирівняти до спецодягу, адже дитина повинна проводити в ній до 9 годин на добу, при цьому виконуючи різні дії. Але  в Україні немає жодного стандарту, який установлював би вимоги до шкільної форми.

Через носіння неякісних речей дитина може застудитися, отримати алергію і цілий букет інших захворювань, зокрема і серцево-судинної системи.

За результатами лабораторних випробувань шкільної форми з супермаркетів, у більшості продукції не виявилося задекларованої шерсті. Деякі вироби на 100 % складалися з поліефіру – дешевого і небезпечного для здоров’я матеріалу, про що виробники не соромилися повідомити.

Фахівці «Укрметртестстандарту» нагадують, що у складі тканини, з якої зроблена форма, частка синтетики не повинна перевищувати 67 %. Домішки штучних волокон дають змогу формі краще і довше носитись, менше м’ятися і мати нормальний вигляд після прання.

Також експерти радять приділяти максимальну увагу і підкладці в шкільному одязі. Майже всі виробники чесно «зізналися» через етикетку, що ця частина одягу зроблена зі штучних матеріалів.

Одним із «плюсів» шкільної форми є те, що через «зрівнялівку» дівчата не змагатимуться, в кого найдорожче вбрання. Але якщо в навчальному закладі не впроваджені єдині стандарти, то  у виробників є свої дизайнерські недешеві бачення щодо «білого верху, чорного низу». З огляду на різні фінансові можливості кожної сім’ї дитина може просто попросити більш стильну шкільну форму.

Отже, обираючи шкільну форму, не забувайте про тактильні можливості (етикетки часом не про все повідомляють), якість тканинного барвника можна перевірити. Якщо вдасться, треба потерти вологою серветкою по самій формі і подивитися, чи не залишився слід. До того ж ніхто не скасував закону про захист прав споживачів, згідно з яким покупець може повернути одяг протягом певного часу через невідповідну якість.

19899a1522bb7c097b6e351be964c6b5

 Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Шкільна форма: відмовитись не можна, обрати нема що”
  1. Школа- держзаклад. В умовах кризи можна мінімалізувати витрати на форму, ввівши теплий чи легкий жилет, світлу сорочку з емблемою закладу на рукаві і… вишиванку на свято. Тканини можуть бути бавовняні, змішані на основі віскози та шерсті. Модельний ряд розробити учням разом із вчителями технологій. З рекомендаціями щодо моделей для різних типів фігур та вікових особливостей учнів, тканин (не боятись трикотажу- дешево і зручно). Відповідно провести роботу на інтернет сторінці школи. Щоб обговорити. І не обов’язково діловий дорогий костюм має бути основою форми: колір, типологія виробів, емблеми, аксесуари- це недорогі дрібниці, що єднають дітей в групи однодумців. Оголосити конкурс проектів форми від батьків і дітей. Активно обговорити з рік у мережі, дійти згоди і відзначити переможців.Тим більше можна організовувати шкільну ярмарку-перед 1 вереснем, щоб продати чи купити одяг, аксесуари (з яких школяр “виріс”), підручники, посібники і все решта. Для поточних витрат на дріб’язок у класі, можна організувати продаж саморобних виробів (в т. числі і кулінарних).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *