У рамках міжнародного проекту TEMPUS DesIRE «Розробка вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії», 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, 12 травня 20015 року Київський університет імені Бориса Грінченка отримав 3D-принтер та 3D-сканер.

3D-друк є однією з найбільш захоплюючих новітніх технологій, доступних сьогодні. 3D-принтер Leapfrog Creatr HS, отриманий у рамках проекту, дуже простий у використанні.  Його позиціонують як нестандартний за дизайном і найбільш конкурентоспроможний і довговічний із 3D-принтерів на ринку 3D-моделювання. Корпус принтера виготовлений із високоякісних, вирізаних лазером алюмінієвих деталей.

Основними функціями 3D-принтеру є:

· друк з водорозчинним носієм;

· друк 2-ма типами матеріалів;

· друк 2-ма кольорами.

Використання 3D-технологій у навчальному процесі дасть змогу суттєво підвищити його ефективність завдяки наближенню віртуального комп’ютерного середовища до реального тривимірного світу. 3D-друк дозволяє створити тривимірну модель будь-якого виробу на комп’ютері та за короткий час отримати повноцінний фізичний об’єкт, що відповідає заданим параметрам.

Отже, тепер студенти Київського університету Бориса Грінченка, випробовуючи нове обладнання, зможуть отримати безцінний досвід й оцінити 3D-технології з практичного погляду. Серед переваг використання сучасних 3D-принтерів: зниження собівартості виготовлення продукції та скорочення термінів її появи на ринку, моделювання елементів будь-якої форми та складності, швидкість і висока точність виготовлення, можливість використання різних матеріалів. З їх допомогою стає можливою реалізація студентських авторських проектів, друк практичних завдань, розвиток творчих здібностей і навичок.

Студенти, які використовують 3D-принтер, отримують можливість навчатися на власних помилках. Адже на папері або комп’ютері вади моделі помітити складно, а створюючи макет або яку-небудь деталь, змоделювавши її на комп’ютері в 3D-програмі, вже через невеликий проміжок часу можна тримати її в руках.

Отриманий 3D-сканер – IIIDScanner Gotcha – професійний і портативний, заснований на використанні інфрачервоних камер. Цей 3D-сканер має можливість тривимірного сканування людини (людина моргає, рухається), “офлайнового” сканування. Пристрій здатний робити до 30 знімків на секунду з точністю до 1 мм. Завдяки компактним габаритам і легкій вазі сканер може використовуватися вручну, зокрема і для оцифровки великогабаритних об’єктів.

3D-принтер і 3D-сканер знаходяться в лабораторії з вбудованих систем Київського університету імені Бориса Грінченка.

  Прес-центр КУ імені Бориса Грінченка

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу