Днями у Львові відбулася презентація сигнального примірника книги «Світла пам’ять Героям полеглим, честь і слава Героям живим», яку створив колектив авторів Академії сухопутних військ імені гетьмана Петро Сагайдачного, повідомляє «5 канал».

За словами одного з авторів, військового журналіста, полковника запасу Ігоря Махна, було виконано чималий обсяг робіт: зібрано фактуру та детально опрацьовано відомості про 162 випускники видового військово-навчального закладу, яких було відзначено державними нагородами за мужність і героїзм, проявлені під час антитерористичної операції:

“Після анексії росіянами Кримського півострова та початку антитерористичної операції стало зрозуміло, що основний тягар війни припаде на плечі наших випускників — командирів взводів, рот, батальйонів. Хочу зазначити, що офіцери Львівської академії є майже в усіх видах родів Збройних сил України — у механізованих, танкових, артилерійських, аеромобільних підрозділах тощо. Ідея про таку книгу виникла під час одного з урочистих заходів на честь вручення державних нагород нашим військовослужбовцям. Сподіваємося, що її невдовзі буде надруковано більшим тиражем і вона стане доступнішою для читачів та небайдужих громадян, які цікавляться подіями, що, без сумніву, увійдуть в новітню історію нашої держави”, — зазначив Ігор Махно.

Загалом полковники запасу Ігор Махно, Ігор Мосейченок, а також майор Ірина Шаповалова зібрали документальні свідчення вже про 186 випускників, яких було відзначено державними нагородами за мужність і героїзм, проявлені під час антитерористичної операції в 2014–2015 роках.

Складається книга з чотирьох розділів, присвячених випускникам Академії сухопутних військ. Автори розповідають про бійців, які воюють на фронті чи загинули на сході.

Загальний наклад становить 200 примірників. Усі витрати, пов’язані із випуском книжкової продукції, взяла на себе Академія сухопутних військ.

За інформацією прес-служби
Академії сухопутних військ
імені гетьмана Петра Сагайдачного