Рівненщина отримає з державного бюджету майже 13,4 мільйона гривень на придбання підручників для школярів, повідомив голова обласної ради Михайло Кириллов. Ще 2,2 мільйона мають надійти на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей у сільській місцевості.

Це зекономлені за рахунок зменшення заробітної плати та соціального забезпечення народних депутатів і секретаріату Кабміну кошти з державного бюджету, – зазначив Михайло Кириллов, – Наголошую, підручники цього року школярі мають отримати безоплатно. Якщо батьки кошти вже здали, то ці питання також мають бути вирішені, щоб не вийшло так, що безкоштовні підручники батьки змушені купувати“.

Раніше, відповідно до прийнятого бюджету країни на 2015 рік, усі підручники для школярів слід було купувати за власний рахунок. Держава оплачувала підручники тільки для дітей, які потребують особливої соціальної підтримки – сиріт, інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей та інших.

Наприкінці липня був прийнятий Закон № 2335а «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Він передбачає, що «цього року учні 4-7 класів будуть повністю забезпечені підручниками за рахунок економії грошових коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України».

Інформує прес-служба Рівненської обласної ради