У рамках німецько-українського модельного проекту із модернізації професійної підготовки реставраторів виробів із дерева та столярів, викладачі спецдисциплін і майстри виробничого навчання будівельно-реставраційного відділення Львівського вищого професійного художнього училища (ЛВПХУ) пройшли стажування у Федеративній Республіці Німеччина.

У навчальному центрі Борсдорф (Borsdorf) проводились теоретичні та практичні заняття, після чого було представлено процеси та особливості роботи навчального центру, відбувся огляд усіх майстерень. Це викликало активне обговорення з відкритим колом питань і спільною оцінкою матеріально-технічної та навчально-методичної бази.

Окрім виконання спільної практичної проектної роботи в майстернях Ремісничої палати Борсдорф, учасникам навчань було запропоновано екскурсію фірмою ІМГОЛЬЦ (IMHOLZ) у м. Ляйпціґ, яка є одним із найбільших постачальників у Німеччині та Австрії всіх видів обрізної деревини, шпону, плитних і щитових матеріалів будівельної деревини; відвідання фірми «ПАКС Классік» («PAX Classic») – високосучасне столярне підприємство, яке паралельно з виробництвом навчає молодь у рамках дуальної системи ремісничої освіти; поїздка до Центру навчання та підвищення кваліфікації у м. Ґьорлітц (G?rlitz), а також екскурсія підприємством ЕФауҐ Ляйпціґ (EVG Holz Leipzig), Шліфувальні скла Фелльманн (Glasschleiferei Fellmann), Бавовняній ткальні Ляйпціґа (Baumwollspinnerei Leipzig), знайомство з Об’єднанням столярних підприємств (Genossenschaft von Tischlereibetrieben), тощо.

Слід зазначити, що учасники стажування мали змогу спостерігати демонстрацію виконаних замовлень на будівельних майданчиках, дізнатись про архітектурні особливості будівельних стилів, структури процесів, різні підходи до ремонту, санації, реставрації та реконструкції дерев’яних елементів. Майстри вишу та викладачі закладу, разом із колегами із міста Каушани (Республіка Молдова), які теж брали участь у навчаннях, матимуть змогу перенести здобуті знання та навички європейського характеру в український простір професійно-технічної освіти.

За інформацією ЛВПХУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу