Діти –  найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Від виховання молодшого покоління залежить і майбутнє держави, тому столична влада сьогодні особливу увагу приділяє освітній галузі. І в цей складний для України час знаходить кошти, щоб відкривати оновлені та новозбудовані навчальні заклади.

Цими днями, 25 і 26 серпня, мер Києва Віталій Кличко, представники департаменту освіти КМДА, очільники районів, директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслав Непоп, освітяни та батьківська громада взяли участь у відкритті дошкільних навчальних закладів – новобудови № 270, зведеної в Дарницькому районі, та дитсадка № 383, площу якого було збільшено майже удвічі, у Солом‘янському районі столиці.

«Найважливіші інвестиції – у дітей, у наше майбутнє. Тому ми збільшили інвестиції у сферу освіти більше, ніж удвічі. Рухаємося вперед – відкриваємо нові навчальні заклади”, – сказав мер. Він наголосив, що міська влада робить усе, щоб зменшити чергу до столичних дитсадків. Зокрема, і повертаючи заклади, які багато років були в оренді та не працювали за профілем. “Сьогодні в нас черга – 14 тисяч дітей. Без черги ми приймаємо дітей переселенців із зони АТО. Їх сьогодні виховується в столичних дитсадках близько 12 тисяч. І ми робимо все можливе, щоб черга скорочувалася“, – наголосив Віталій Кличко.

Дитячий садок № 270 – зразок найсучаснішого навчально-виховного закладу. Тут 4 групові приміщення для дітей раннього віку (від 2-х до 3-х років) та 10 групових приміщень – для дітей дошкільного віку.  У дитсадку функціонуватимуть сучасний басейн, спортивна та музична зали, конференц-зала, комп’ютерний клас, дослідницька лабораторія, творча майстерня, кімната інтелектуальних ігор, кабінет іноземної мови. Для кожної вікової групи обладнано ігрові майданчики з навісами для затінку, пісочницями та малими спортивними формами.

Відкриття нового дитсадка  – це особлива та хвилююча подія, на яку три роки чекали малюки та їхні батьки.  Київський міський голова привітав усіх присутніх зі святом  і передав навчальному закладу комп’ютери.

Різнокольорові повітряні кульки, весела музика, ошатні малюки, схвильовані батьки, почесні гості – у Солом’янському районі столиці теж свято. Бо понад 15 років садочок на Солом’янці використовувався не за призначенням.

«Сьогодні відкриваємо ще один дитсадок – № 383. Ми повернули приміщення до комунальної власності, зробили ремонт, добудували заклад і більше, ніж вдвічі, збільшили площу дитсадка. Було два поверхи – стало три. Було 1000 кв. м – стало 3 000. Раніше сюди ходили 100 дітей, тепер садочок можуть відвідувати майже 200 маленьких киян. Садок облаштований за всіма сучасними технологіями. Я впевнений, що всі діти, які відвідуватимуть його, будуть задоволені й щасливі. А якщо діти щасливі – батьки також», – резюмував Віталій Кличко.

У дитсадку № 383 провели повну заміну інженерних систем та обладнання, встановили енергозберігаючі вікна, утеплили фасад, облаштували територію. Очільник Солом’янського району Максим Шкуро зазначив, що цього року вперше в усіх дитсадках району встановлюють обладнання для очищення води.

«Уперше за багато років ми відкриваємо два дитячі садки. Днями відкриємо ще дві школи. А наступного року плануємо відкрити три нові дитсадки.  Ми не зупиняємось, і столична влада й надалі збільшуватиме інвестування в освітню галузь», – зазначив Віталій Кличко.

Освітній портал “Педагогічна преса”

фото прес-служби КМДА