Що відчувають учні на ЗНО, вчителі Прикарпаття перевірили на собі - zno na 200Двоє вчителів з Івано-Франківщини вчительський журнал проміняли на тестовий зошит. Їм знову закортіло побути абітурієнтами і перевірити власні сили. Однак цього разу у інтелектуальній битві освітяни змагалися не з однолітками, а з власними учнями. Зовнішнє незалежне тестування довело – свій предмет вчителі знають на всі 200.

Богдан Яновський та Володимир Половський – вчителі з історії України Рогатинської гімназії ім.Володимира Великого та Української гімназії №1.  Ці чоловіки вирішили подати приклад не тільки учням, а й своїм колегам. Раніше про ЗНО – вони тільки чули, а відтепер можуть розповісти про тестування із власного досвіду. А такі поради, погодьтесь, значно корисніші.

Що відчувають учні на ЗНО, вчителі Прикарпаття перевірили на собі - janovcku e1374495890398У вчителя історії та правознавства Богдана Яновського – за плечима 16 років педагогічного стажу. Чоловік готує учнів до ЗНО уже багато років, але досі не знав що воно таке. Саме професійна цікавість привела пана Яновського до пункту тестування. До того ж, високий бал вчителя на ЗНО, за словами Богдана Яновського, це своєрідний знак якості.

Педагогічний досвід не позбавив вчителя переживань. Що вже казати про учнів шкіл? Хвилювання, емоції зіграли вирішальну роль і попри те, що чоловік чудово знає історію своєї батьківщини, зробив у тесті три помилки. Ті питання, де помилився, – тепер називає спірними.

Вчителі мають право брати участь у Зовнішньому незалежному оцінюванні, однак чи допоможе це – абітурієнтам!? Оцінка, яку учасники ЗНО отримують за тести, рейтингова, тобто найвищий бал визначається відносно найкращої роботи, тієї, де найбільше правильних відповідей. Відтак вчитель може посунути абітурієнта у рейтинговому списку. І ті кілька балів можуть стати вирішальними при вступі.

Зробити ЗНО обов’язковим тестом для вчителів ще торік пропонувала Івано-Франківська громадська організація «Територія інтелекту». Активісти скерували свої пропозиції до міністерства освіти і науки України. На думку молоді, тільки так можна підвищити якість освіти в Україні. Представники ГО провели опитування у соціальних мережах, яке показало, що більшість респондентів підтримують таку ідею. За ЗНО для вчителів проголосувало 1284 користувачі соцмережі, це 76,2%, проти – 15,9%, утрималось від відповіді – 7,8%.

Що відчувають учні на ЗНО, вчителі Прикарпаття перевірили на собі - vchyteliВчитель історії Володимир Половський вирішив не чекати, поки таке нововведення запрацює, і вже цього року добровільно пішов на ЗНО. Причому зареєструвався одразу на два предмети – профільну історію України та географію. Раніше Володимир Половський участь у ЗНО брав лише як екзаменатор, інструктор, черговий, але, за правилами, жодного разу не був присутнім на тесті зі свого предмета. Тепер вчитель жартує, що йому залишилося заповнити лише одну опцію на ЗНО – «абітурієнт».

Після завершення тестування вчитель підтверджує – отримати 200 балів на ЗНО нелегко, потрібно багато працювати. «Байдуже, чи готуєтесь ви самостійно, чи хтось вам у тім допомагатиме, — каже Володимир Половський. — Значною мірою успішний результат залежатиме від ваших знань, загальної ерудиції, вміння аналізувати. У той же час ви ніколи не застраховані від помилки: елементарна неуважність при перенесенні відповідей у бланк — і ви втратили бали. Врешті-решт, двозначність у трактуванні матеріалу, коли є правильна відповідь серед варіантів, є водночас правильною і найправильнішою. Її повністю вилучити, певно, ніколи не вдасться».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *