29 серпня випускники кафедри військової підготовки Національного гірничого університету присягнули на вірність українському народу. Цього року Збройні сили України поповнилися 151 офіцером запасу, серед яких і п’ятеро дівчат.

Молодших лейтенантів, які щойно присягнули самовіддано захищати свою Батьківщину, привітали ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк, генерал-майор, перший заступник командувача високомобільних десантних військ ЗСУ Юрій Содоль і випускники кафедри військової підготовки, демобілізовані учасники АТО – старший лейтенант Іван Начовний і лейтенант Дмитро Кошка, які з нового року увійдуть до викладацького складу кафедри, щоб передавати свій досвід майбутнім військовим.

Навчання студентів кафедри військової підготовки НГУ тривало два роки. Тяжкі події на сході України вплинули і на особливу мотивацію її вступників, і на модернізацію процесу навчання, що тепер містить ще більше практичних занять.

Цьогоріч зросла кількість вступників кафедри військової підготовки НГУ, ­– розповідає її завідувач, полковник Микола Кондратюк. – Сучасні події змусили нас змістовно змінити практичні заняття. Ми звертали увагу на ті питання, що виникають на полі бою і потребують негайного вирішення. Це дії на блок-постах, психологічна підготовка, навички з медицини, вміння маневрувати… Крім занять на навчально-матеріальній базі, студенти виїжджали до навчального центру, де вели вогонь зі стрілецької зброї, а також ознайомились з технікою, яка є на озброєнні української армії. Протягом навчання для студентів ми влаштовували зустрічі з учасниками АТО, серед яких і випускники нашої кафедри.

В Україні діють лише шість кафедр військової підготовки. У Національному гірничому університеті – єдина в Дніпропетровській області, тут навчаються студенти багатьох вищих навчальних закладів регіону, які закінчили другий курс.

На кафедрі є сучасна навчальна військова техніка та озброєння, лабораторне обладнання, навчально-тренувальний комплекс і класи ПЕОМ. Для обчислювальної техніки розроблене програмне забезпечення, що дає змогу проводити моніторинг виконання студентами вправ стрільби з озброєння бойових машин, тестувати знання студентів з навчальних дисциплін. Особливу цінність має те, що кадровий склад кафедри військової підготовки НГУ вміє виховувати незламний характер бійця.

За інформацією прес-служби НГУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *