Двоє обраних членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Віктор Бондаренко та Юрій Дудник складуть повноваження членів НАЗЯВО на першому його засіданні.

Про це вони офіційно заявили в листі до Кабінету Міністрів України, Комітету ВР з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Спілки ректорів ВНЗ.

Зокрема, в листі йдеться про те, що перший склад НАЗЯВО сформовано відповідно до Закону України «Про вищу освіту» колективами та студентами вишів усіх форм власності, роботодавцями, НАН і галузевими академіями.

ЛистВодночас до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було висловлено низку зауважень та побажань з боку керівництва Міністерства освіти і науки та профільного комітету Верховної Ради України, зокрема, щодо Віктора Бондаренка та Юрія Дудника.

«Якщо наша присутність у складі Національного агентства є єдиною перешкодою щодо початку його роботи, то офіційно інформуємо про свою готовність скласти повноваження членів Національного агентства на першому ж його засіданні заради урегулювання цієї штучної, на нашу думку, ситуації», – наголошують автори листа.

За їхніми словами, такий складний, із морального погляду, крок стосовно освітян, які висловили їм високу довіру, дасть змогу призначити в установленому порядку обране керівництво та розблокувати роботу агентства.

Нагадаємо, що 6 липня відбулося обрання кандидатур на посаду голови та заступників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. У виборах взяв участь 21 з 25 членів НАЗЯВО. За результатами голосування члени НАЗЯВО рекомендували уряду призначити головою нацагентства завідувача кафедри педіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора Олександра Волосовця.

Також члени Нацагентства обрали заступників голови, яких рекомендуватимуть на затвердження Кабміном. Зокрема, заступниками обрано завідувача кафедри фінансів Київського національного торговельно-економічного університету Ігоря Чугунова; кандидата політичних наук, доцента Ірину Климкову; доктора фізико-математичних наук, доцента Сергія Храпатого; завідувача кафедри геофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергія Вижву.

Відповідно до закону, члени НАЗЯВО зробили подання на уряд, який і має призначити на посади голову та його заступників офіційно.

Проте до сьогодні процес призначення керівництва НАЗЯВО затягується.

Андрій Лещенко, korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *