Спілка вчителів-полоністів України, Федерація польських організації в Україні підтримують роботу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з розроблення та видання підручників для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою та вивченням польської мови.

Про це сказано у зверненні до МОНмолодьспорту за підписом Голови Спілки вчителів-полоністів України, представника Федерації польських організації в Україні в Громадській Раді керівників освітніх програм національних меншин України    Адама Хлопека.

Далі надаємо текс звернення без змін:

«Звертаємось до Вас з проханням не скорочувати тираж  друку підручників з польської мови та польськомовних предметів для загальноосвітніх шкіл з українською та польською мовами навчання, позашкільних навчальних закладів з польською мовою навчання та інших установ, де вивчається польська мова.

Наше прохання вмотивоване тим фактом, що лише порівняно недавно було затверджено навчальні програми з польської мови для загальноосвітніх шкіл, та з предметів для позашкільних навчальних закладів з польською мовою навчання. Підручників, які повністю відповідали б цим навчальним програмам, опубліковано ще не було.

Iншою причиною є також незадовільна забезпеченість позашкільних навчальних закладів з польською мовою навчання будь-якими підручниками виданими в Україні і розробленими спеціально для потреб українських учнів.

Також ми спостерігаємо щораз більшу зацікавленість у вивченні польської мови. Кількість учнів так званих Польських суботніх шкіл, на курсах, факультативах з вивчення польської мови щороку зростає. Це все відбувається на фоні поглиблення та розширення сусідських відносин між Польщею та Україною, як в культурній, так і в економічній сфері. До форм такої співпраці належить і спільне проведення Євро-2012.

Крім цього видання підручників польською мовою регламентується Законом України «Про освіту», згідно з яким учні шкіл з навчанням мовами національних меншин мають право здобувати освіту рідною (зокрема, польською) мовою. Це право підтверджене Європейською хартією регіональних мов або мов меншин  і низкою наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, відповідно до  яких здійснювалося забезпечення підручниками рідною (польською ) мовою.

Тож призупинення друку підручників з польської мови ускладнить ситуацію, що вже склалась на даний момент в польськомовній освіті і не зможе сприяти задоволенню освітніх потреб вивчаючих польську мову.

 

Голова Спілки вчителів-полоністів України, представник Федерації польських організацій в Україні в Громадській Раді керівників освітніх програм національних меншин України А. Б.Хлопек

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *