Учениця  Науково-природничого ліцею № 145 міста Києва 15-річна Тетяна Гусак взяла участь у Міжнародному нейроконкурсі «International Brain Bee», що відбувся в місті Кернс, Австралія. Конкурс відбувся разом із великою науковою конференцією. 

Тетяна Гусак відповіла правильно на 45 % усіх завдань. Київську ліцеїстку супроводжував координатор конкурсу «Brain Bee» в Україні, старший науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Чернінський.

Конкурс «International Brain Bee» був заснований у Сполучених Штатах Америки професором Університету Меріленда Норбертом Мислінським. Метою змагання є стимулювання учнів до вивчення будови і роботи головного мозку та надихання їх на побудову кар’єри в галузі наукової та клінічної нейронауки.

Конкурс складався з п’яти частин: нейроанатомії, нейрогістології, анатомічного змагання, тестів та діагностики пацієнтів, де учасникам пропонувалися фото та відеофрагменти з реальними неврологічними пацієнтами та короткі історії-описи. Під час фінального туру учасникам зачитувалися запитання, на які вони повинні були надати письмову відповідь протягом 30 секунд.

Організаторами конкурсу в Україні є Українське товариство нейронаук та Громадська організація “Ноосфера”. Конкурс проводиться як супутній захід при Всеукраїнській біологічній олімпіаді за сприяння Міністерства освіти і науки України.

За інформацією ІІТЗО