Непересічною подією відзначила університетська спільнота СумДУ День знань. 1 вересня відбулося урочисте відкриття нового стоматологічного навчально-наукового корпусу Медичного інституту Сумського державного університету.

Привітати викладачів і студентів із важливою подією прибули поважні гості – голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко, заступник голови Сумської облради Віра Лаврик, сумський міський голова Олександр Лисенко. Вони відзначили актуальність цього заходу, його важливість для області та всієї України, адже СумДУ на сьогодні – один з небагатьох вишів держави, що за таких складних умов будує інфраструктурні об’єкти коштом університету. Посадовці наголосили, що комплекс історичних будівель, відновлений університетом, на сьогодні слугує громаді області, надаючи високоякісні медичні послуги. Це свідчить про європейське спрямування СумДУ, зокрема в частині соціальної місії, а також про прагнення його колективу надавати високоякісну освіту європейського рівня. До урочистостей долучилася також медична та освітянська спільнота області.

«Сумський державний університет активно вводить в експлуатацію нові об’єкти виключно за кошти університету. У новому корпусі здійснюватиметься навчання, наукові дослідження, а також лікувальний процес. Корпус має найсучасніше обладнання. Крім того, до нового року з’явиться потужна зуботехнічна лабораторія», – зазначив ректор СумДУ Анатолій Васильєв.

Для довідки: Стоматологічний корпус є одним із об’єктів, що розташований на території садиби площею понад 2,8 га. Головний будинок (нині санаторій-профілакторій Сумського державного університету) є пам’яткою архітектури XIX – початку XX ст. Під час реконструкції будівлі корпусу, яка була майже зруйнована, добудовано другий і третій поверхи. Роботи виконано в єдиному архітектурному стилі з санаторієм-профілакторієм. Будівництво велося силами підрядних організацій та ремонтно-будівельних підрозділів СумДУ. Корпус оснащений сучасним обладнанням (зокрема стоматкабінети, рентгенкабінет, хірургічні фантоми, мультимедійні та комп’ютерні класи тощо).

За інформацією Сумського державного університету