1 вересня перший заступник міністра соціальної політики України Василь Шевченко завітав до Київської школи № 281, щоб узяти участь в урочистій лінійці та привітати школярів із початком нового навчального року.

Він, зокрема, побажав юному поколінню наснаги й наполегливості в оволодінні знаннями, а педагогам – натхнення й успіху в нелегкій, копіткій справі – вихованні достойних громадян нашої держави.

У Мінсоцполітики поінформували, що вибір школи не був випадковим. Нещодавно, як відомо, українська делегація звітувала в Женеві про виконання Конвенції про права інвалідів у ході 14-ї сесії Комітету з прав інвалідів ООН.

Під час захисту Першої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про права інвалідів та під час відповідей на запитання членів зазначеного Комітету особлива увага приділялася саме питанням забезпечення інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства, при цьому наголошувалося – досягти цього неможливо без якісної освіти таких людей.

Багато чого зроблено для законодавчого забезпечення інклюзивного навчання дітей з інвалідністю та залучення їх до загальноосвітнього процесу, але статистика доводить, що попереду ще дуже багато роботи, наголошують у Міністерстві. На сьогодні, наприклад, у Києві є інклюзивні та спеціальні класи лише в 26 загальноосвітніх навчальних закладах, серед яких – школа № 281, розташована на бульварі Кольцова, 7–Б.

У цьому освітньому закладі створено 4 спеціальні класи й один інклюзивний, який, до речі, відкрито цього навчального року. В цих класах здобувають освіту понад 50 діток з особливими освітніми потребами. А взагалі в цій школі інклюзивно навчається близько 80 дітей з інвалідністю.

PM127image001Виступаючи перед учнями, вчителями закладу та батьками, які прийшли на урочисту лінійку з нагоди Дня знань, перший заступник міністра Василь Шевченко запевнив усіх присутніх, що уряд України продовжуватиме формувати та здійснювати послідовну державну соціальну політику, що враховує різноманітність українського суспільства і спрямована на забезпечення рівного доступу та гідного рівня соціального забезпечення, медичних послуг, покращення освіти людей з інвалідністю, з метою залучення їх до всіх сфер життєдіяльності суспільства і створення держави з рівними для всіх її громадян можливостями.

Особливі слова подяки Василь Шевченко висловив керівнику школи Людмилі Цимбал та Всеукраїнській громадській організації інвалідів „Інститут реабілітації та соціальних технологій” за їхній вклад у спільну благородну справу, завдяки чому надання якісної освіти дітям з інвалідністю в загальноосвітніх закладах та їх інтеграція в соціум не залишається сухою нормою закону, а стає реалією сьогодення.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *