Підсумки вступної кампанії-2015 і пропозиції щодо внесення  змін до умов прийому до вищих навчальних закладів обговорювали на засіданні Ради ректорів Запорізького вузівського центру. Захід, у якому взяли участь ректори та перші проректори вишів, представники Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, освітянської профспілки та місцевої влади, відбувся на базі Таврійського державного агротехнологічного університету.

Підбиваючи підсумки вступної кампанії-2015, освітяни зазначили, що загалом виші, для яких було передбачено план державного замовлення, його виконали. Проте керівників ВНЗ стурбувало зниження кількості абітурієнтів, які вступали на заочну форму навчання. Фахівці вважають, що це стало наслідком нововведення, згідно з яким вступати могли лише особи, які отримали сертифікат ЗНО цього року.

Ректори пропонують наступного року відмінити цю вимогу та надати можливість для вступу абітурієнтам незалежно від того, коли вони складали тести зовнішнього незалежного оцінювання.

Також освітяни поставили під сумнів користь ще одного запропонованого нововведення – тестів для дев’ятикласників, які вступають до навчальних закладів першого-другого рівнів акредитації.

За підсумками засідання Ради ректорів кожному вишу запропоновано надати власні пропозиції щодо вдосконалення умов прийому в 2016 році.

Після опрацювання й узгодження Радою ректорів ці пропозиції будуть надані облдержадміністрації для подальшого спрямування до Міністерства освіти і науки України.

За інформацією прес-служби Запорізької ОДА

Фото Таврійського державного агротехнологічного університету