Вибір майбутньої професії – це надзвичайно важливий крок у житті кожної людини, особливо дитини. Цими вихідними у Черкасах розгорнулось імпровізоване «Місто професій» – унікальний соціальний профорієнтаційний проект, де діти різного віку можуть спробувати себе в різноманітних професіях і зрозуміти їх суспільну важливість.

Перший крок до майбутніх професій зробили більше сотні юних черкащан. Упродовж 3-х годин вони змогли відчути себе справжніми дорослими: отримати імпровізований паспорт, влаштуватись на роботу, отримати першу зарплатню і, власне, витратити її.

Найактивнішими діти були біля майданчиків, де розташувались представники Служби порятунку: пожежні, хіміки, водолази, сапери, психологи. Адже професія рятувальника завжди вабить ризикованістю і відповідальністю – це доводять чисельні заходи, які проводять черкаські рятувальники для дітей у дитсадках і навчальних закладах. Тож і цього дня після коротенького екскурсу в професію від фахівців діти взялися до «роботи». Сумлінні «працівники» отримали заробітну плату, яку змогли одразу ж витратити в крамниці солодощів і подарунків на території «Міста професій». Задоволеними залишились і дітлахи, і дорослі.

За словами начальника сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Віталія Шульги, такий проект дуже важливий, адже він дає дітям змогу не лише ближче ознайомитись із роботою Служби «101» та іншими необхідними професіями, а й краще зрозуміти важливість тієї чи іншої справи і в майбутньому правильно обрати професію.

 Повідомляє УДСНС України у Черкаській області