Днями Житомирський державний університет імені Івана Франка відвідав доктор педагогіки, професор факультету педагогічних дисциплін Болонського університету (Італія), фахівець із міжрелігійного діалогу, почесний професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Дімітріс Аргіропоулос.

У рамках підписаної з університетом угоди про співпрацю Дімітріс Аргіропоулос за допомогою науково-педагогічних працівників соціально-психологічного факультету реалізував низку наукових проектів і провів кілька семінарів в університеті.

Цього року до розробки та втілення спільного з італійськими науковцями проекту «Дошкільні заклади та відносини між сім’єю, суспільством і школою щодо дітей з особливими потребами від 0 до 6 років у Житомирі – Україна, рік ІІ» долучився Інститут педагогіки університету.

Із початком нового навчального року розгортається черговий етап співпраці ЖДУ та італійської організації. Наступне засідання Ради Регіону Емілії Романії визначило темою обговорення «Процес надання довідки про інвалідність дітям, які будуть зараховуватись до шкіл (спеціальних та загальних) та процес надання дорослим довідки про інвалідність, що викликана та пов’язана зі збройним конфліктом». Проект передбачає проведення досліджень для з’ясування кількості залучених до дитсадків Житомира дітей із вадами, проведення семінарів та майстер-класів у Житомирі й Італії.

Під час зустрічі обговорювалися також перспективи роботи на 2016–2017 роки. Увага науковців у новому тристоронньому проекті (Україна–Італія–ООН) буде спрямована на роботу з дітьми, які постраждали внаслідок суспільно-політичної ситуації в Україні.

За інформацією ЖДУ ім. Івана Франка