8 вересня 2015 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся регіональний семінар у рамках міжнародного словацько-українського проекту «Європа в школі – 2».

Із презентацією проекту «Європа в школі – 2» виступив менеджер Центру європейської політики (СЕР) Каміл Сладек. Про досвід Словаччини та Чехії в сфері інтеграції та членства в ЄС розповіли Міхал Гаман (СЕР), Мартіна Бендікова (СЕР) і Міхаел Мурад (EUTIS). Участь у роботі семінару взяли представники педагогічних громад Миколаївської, Одеської, Закарпатської областей.

Учасники семінару обговорили реалії та перспективи євроінтеграції за участі України, питання реформування системи освіти з урахуванням європейського досвіду, можливості реалізації євроінтеграційної складової в змісті шкільної освіти. Особливе зацікавлення викликав словацький досвід процесів трансформації та інтеграції до ЄС в освітній галузі.

На зустрічі також відбулася презентація навчальних матеріалів, розроблених учасниками проекту з чотирьох тематичних модулів: «Європейські цінності», «Європейське громадянство», «Політика ЄС», «Економічні аспекти євроінтеграції». Їх планується використовувати в навчально-виховному процесі у школах та інститутах післядипломної освіти під час підвищення кваліфікації вчителів.

За інформацією департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської ОДА