У столичній школі № 53 рятувальники провели навчання щодо дій у випадку надзвичайної ситуації, зокрема здійснили навчальну евакуацію учнів і працівників шкіл під час інсценованої пожежі. Також відбувся показ фільму для дітей на тему пожежної безпеки та історії рятувальних служб Києва.

У заході взяли участь представники головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у місті Києві, управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації.

«Важливо, щоб не тільки рятувальники були готові до будь-яких ситуацій, але й пересічні громадяни. Ми також повинні подбати, щоб наші діти мали базові знання про те, як вберегти себе у кризовій ситуації. Дуже добре, що наймолодші кияни сьогодні почули і про пожежну безпеку, і про те, як поводитися у випадку надзвичайної ситуації, і про інші важливі моменти», – зауважив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Під час показових тренувань пожежники продемонстрували процес евакуації потерпілого через вікно із застосуванням спеціальної драбини, провели інструктаж із використання вогнегасника, показово загасивши штучно створену для процесу інструктажу пожежу (контрольований вогонь у спеціальній залізній ємності).

«Подібні інструктажі максимально наближені до реальних подій. Завдяки цьому і наші рятувальні служби, і колектив школи, і самі учні розуміють серйозність можливої ситуації та відповідальність за кожен крок та дію. Я маю надію, що така натуралістичність сприятиме засвоєнню знань», – поділився враженнями заступник голови КМДА.

Такі тренування – не перші для столичних рятувальних служб. Раніше вже проводилися навчання на водних об’єктах з уявним викидом хімічних речовин, відпрацьовувалася ліквідація лісової пожежі із захистом водонапірної вежі та наданням першої медичної допомоги постраждалим.

Також зазначимо, що навчальний фільм, створений за сприяння інтернет-телебачення та радіо «Веселка», про історію пожежної охорони міста Києва та правила поведінки під час виявлення підозрілих і вибухонебезпечних предметів планують показати в усіх школах столиці.

За інформацією прес-служби КМДА