Нещодавно завершила свою роботу Всеукраїнська «Школа юного археолога», що працювала на території замку Сент-Міклош (Чинадійово, Мукачівський район, Закарпатська область).

«Школа археологів» розмістилась на базі Міжнародної волонтерської молодіжної еколого-археологічної експедиції «Замки Закарпаття». Організатором і координатором виступив Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Учасниками проекту стали учнівська, студентська молодь навчальних закладів України, що під керівництвом професорсько-викладацького складу Київського національного та Ужгородського національного університетів за сприяння волонтерів з України, Французької Республіки, Чеської Республіки, Великобританії, Республіки Польща проводила спільну дослідницьку роботу в Чинадіївському замку, відвідала пам’ятки архітектури Закарпаття, проводила цікаві культурологічні зустрічі з письменниками, митцями, науковцями з питань з історичного минулого краю, проблем збереження історико-культурної спадщини.

У процесі роботи учасники Школи археологів:

– очистили канал-колектор на прилеглій до замка території;

– долучились до спорудження парку біля замку Сент-Міклош;

– продовжили роботу з очищення підвальних приміщень (у паркову зону було переміщено приблизно 100 кубометрів ґрунту.

Під час цієї діяльності з метою недопущення руйнації культурних шарів використовувались археологічні методи.

Із допомогою науковців Київського національного університету знайдено місце розташування замкового колодязя, його повністю розкопали й розчистили від сучасного сміття (був засипаний приблизно у 1960 році).

Виконано очисні роботи біля місця існування одного із зовнішніх замкових бастіонів.

Протягом роботи Школи археологів проведено майстер-клас з організації туристичного побуту, під час якого споруджена похідна польова лазня. Для всіх членів дослідної експедиції проведено урочисту посвяту в археологію, приурочену до Дня археолога.

Завдяки подібній формі роботи відбувається не лише пізнання свого краю, рідної землі, але й об’єднання дітей і молоді з різних регіонів України спільною роботою, любов’ю до рідного краю.

 

За інформацією МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *