Найдивовижніші школи світу - kambodzaЯкщо запитати про школу, то кожен із нас почне пригадувати свою – її коридори, розклад на стіні, класи, спортзал, їдальню тощо. Українські школи типові – є класи української мови, є математичні, є природничі. У класах фізики можна проводити експерименти, у хімічних – досліди. Але в більшості всі школи схожі одна на одну.

Однак не всюди навчальні заклади можна охарактеризувати такою типовістю. Деякі школи світу, наприклад, дивують – одні навчальними програмами, інші місцем, де вони розташовані. У Камбоджі, наприклад, школа це не стаціонарна будівля, а плаваюча. А в Китаї одна із шкіл облаштована взагалі в печері. «ПедПреса» з допомогою інтернет-видання “Курсор” розповість про найдивовижніші школи світу.

1. Школа Террасет у США

Учні цієї школи фактично діти підземелля.  Навчальний заклад побудували в 70-х, саме під час американської енергетичної кризи. Тоді по всій країні заощаджували гігакалорії, тож, коли будували школу, вирішили зробили її такою, щоб сама себе обігрівала. У місті Рестон зрівняли пагорб, побудували там будівлю, а потім засипали її землею. А щоб влітку охолоджувати школу, збудували спеціальні сонячні батареї. Нині школа Террасет – найбільш енергозберігаюча школа у світі. У всьому іншому вона нічим не відрізняється від решти американських шкіл.

Найдивовижніші школи світу - teraset1

 

2. Плаваюча школа в Камбоджі

Хто сказав, що навчатися треба тільки на суші. Учні однієї зі шкіл Камбоджі на уроках, наприклад, плавають. Але що дивно для нас, то зовсім звичне явище для місцевих. У цій країні плавають не тільки школи, а й будинки та магазини.

У школі селища Кампонг Луонг навчаються приблизно 60 учнів. Більшість – діти-сироти батьків, які загинули під час рибалки. Тут облаштовано лише один клас, у якому діти і навчаються, і відпочивають. А от до школи діти добираються в спеціальних тазиках, як у човнах.

Найдивовижніші школи світу - tazyky

 3. Школа без правил у Канаді

Альтернативна школа Альфа цінує учнів за те,що вони особистості. Тут кожен учень навчається за індивідуальним планом. Тут немає розкладу занять, не ставлять оцінок і не задають домашнього завдання. А на класи дітей поділяють не за віком, а за інтересами.

 

Найдивовижніші школи світу - alfa

4. Відкрита школа в Копенгагені

Ця школа схожа на справжній витвір мистецтва. І не лише візуально. Методика навчання тут також відрізняється від класичної школи. Всередині школи майже немає стін. По центру – сходи на чотири поверхи. По всій будівлі школи м’які меблі, де учні можуть відпочити та виконати домашнє завдання. А ще учні навчаються виключно з допомогою електронних носіїв.

Найдивовижніші школи світу - vilna

 

5. Кочова школа Якутії

Ця школа може претендувати на звання найменшої школи. Адже в ній можуть навчатися лише 6-8 учнів і працювати всього 2 вчителі. Однак це не заважає якісній освіті. Школа обладнана супутниковим інтернетом і має доступ до всіх інформаційних ресурсів. Кочова школа дає змогу дітям кочових племен жити поруч із батьками, а не в інтернатах, як було раніше.

Найдивовижніші школи світу - kochova

 6. Школа пригод у США

Ця школа – мрія будь-якого хлопця чи дівчини, які мріють про пригоди. Весь навчальний процес тут побудований як велика подорож Землею. Так географію вивчають  на місцевості, біологію – в зоопарку, архітектуру – в місті. Такі методи, на думку вчителів, дають найбільший ефект.

 

Найдивовижніші школи світу - prygody

7. Школа-печера в Китаю

Школу в провінції Гуйчжоу відкрили майже тридцять років тому. Оскільки коштів на зведення тоді не було, навчальний заклад вирішили облаштувати в печері. Тут побудували і навчальні класи, і спортивний майданчик, і зону відпочинку. Щоб потрапити до школи, дітям доводиться йти пішки приблизно 6 годин щодня.

 

Найдивовижніші школи світу - pecery

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *