Медики довели: всміхатися корисно, навіть якщо посмішка нещира - 01.08 улыбка полезна1Якщо вам потрібно впоратися зі стресом – усміхайтеся. Дослідження показало: це дає змогу не тільки знизити рівень стресу в напруженій ситуації, а й зменшити частоту серцебиття, пише The Telegraph з посиланням на роботу в Psychological Science.

Тара Крафт з Університету Канзасу разом з Сарою Прессман вирішили вивчити силу посмішки. Для цього типи усмішок розділили на дві категорії: стандартні (використовуються тільки м’язи навколо рота, так звана нещира посмішка) і усмішки Дюшенна (широка, задіяні не тільки м’язи рота, а й ті, що розташовуються поряд з очима — щира усмішка).

Отже, групу з 169 добровольців  розбили на три підгрупи. За кожною закріплювався певний вираз обличчя (нейтральний, щира  і звичайна усмішка). Після цього добровольці приступили до виконання завдань. Учені заміряли частоту серцебиття і рівень стресу учасників експерименту. З’ясувалося, що усмішка позитивно позначалася на показниках, навіть коли була нещирою.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *