Президент Петро Порошенко провів зустріч із переможцями міжнародних учнівських олімпіад 2015 року з основних предметів. Глава держави привітав молодих людей зі здобутками на олімпіадах та назвав їх «молодою інтелектуальною надією нашої країни, з якої починається відродження держави».

Президент зазначив, що ці учні, багато з яких уже встигли стати студентами вишів, гідно представили і себе, і країну завдяки кропіткій праці.

«Ви демонструєте світові, що українці – надзвичайно талановитий, працелюбний і інтелектуальний народ. Ваш талант і праця доводять світу, що європейське майбутнє України набуває реальних обрисів», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави висловив особливу подяку вчителям, батькам і наставникам, які передають свій досвід, всіляко допомагають у розвитку здібностей дітей, орієнтують у можливостях для подальшої самореалізації.

«Попри складні часи, які випали на наше життя та долю нашої Батьківщини, держава дбає та продовжуватиме дбати про достойну винагороду за ваші досягнення», – наголосив Президент, зазначивши, що переможці та учасники міжнародних учнівських олімпіад приймаються на пільгових умовах до вищих навчальних закладів України, для них встановлені стипендії Президента України.

«Вся країна пишається вами, наша держава, яка зараз робить надзвичайно важливі реформи – реформи, які будують у нас європейську державу, які створюють усі необхідні критерії для того, щоб вже через 6-8 років ми мали всі підстави звертатися з заявкою про членство в Європейському Союзі. Ви дуже потрібні Україні, ваш розум, ваші успіхи, ваші знання, винаходи, ваше завзяття і патріотизм. Україна вас дуже цінує і чекає реалізації величезного потенціалу, який ви маєте», – сказав Президент.

Усі переможці міжнародних олімпіад, які закінчили школу, стали студентами вищих навчальних закладів. У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка навчаються 14 переможців міжнародних олімпіад, у Харківському національному університеті імені Каразіна – 4.

«Ви станете інженерами, лікарями, вчителями, кібернетиками, підприємцями. Серед вас є також ті, хто в майбутньому бачить себе дослідниками та вченими. Новими Патонами, Амосовими, Вернадськими. Українська наука, техніка, економіка потребують інноваційних підходів і відкрита для всіх обдарованих молодих патріотів, здатних надати їм нової динаміки. Вірю, що кожен із вас використає ці можливості для здійснення своїх мрій», – сказав Петро Порошенко.

Ректор Київського Національного університету Тараса Шевченко Леонід Губерський у свою чергу подякував Президентові за зустріч та увагу, яку він приділяє науці та освіті молодого покоління: «Я маю право з позиції свого віку сказати, що не пам’ятаю, щоб Президент України організовував таку зустріч. Дуже знаковим є те, що Глава держави звернув увагу саме на переможців олімпіад із фундаментальних дисциплін, які зміцнюють національну безпеку України».

Зустріч відбулася у Залі державних заходів Адміністрації Президента, де зазвичай відбуваються найважливіші наради та зустрічі.

Після зустрічі Президент запросив переможців учнівських олімпіад відвідати виставку «50 винаходів, які Україна подарувала світу», вона нещодавно відкрилася на другому поверсі Адміністрації Президента в галереї Second Floor Art Center.

Міжнародні учнівські олімпіади проводяться щороку в різних країнах світу з основних предметів: математики, фізики, географії, історії, біології. Команди України беруть у них участь, починаючи з 1993 року. Традиційно команди України займають високі позиції – в першій двадцятці, а з деяких предметів, зокрема математики та фізики, українці завжди потрапляють у першу десятку серед усіх команд світу. У 2015 році серед 28 учасників міжнародних олімпіад вибороли призові місця 26 учнів, зокрема було отримано дві золоті медалі з математики, 14 срібних та 10 бронзових із природничих і точних наук.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента Україна

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу