13-20 вересня 2015 року в місті Посус-ді-Калдас (Федеративна Республіка Бразилія) пройде Міжнародна олімпіада з наук про Землю для учнів старших класів загальноосвітніх закладів.

У 2015 році команду України на олімпіаді з наук про Землю представлятимуть 4 учні: Букатюк Роман – учень 11 класу Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Івано-Франківської міської ради; Кикина Ангеліна – учениця 11 класу Хустської гімназії-інтернату Закарпатської області; Євдокимова Олександра – учениця 11 класу Олександрівської гімназії Сумської міської ради; Лущик Богдан – учень 11 класу Львівського фізико-математичного ліцею.

Супроводжуватимуть українських школярів Гладковський Роман, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України; Брайчевський Юліан, доцент кафедри країнознавства та туризму географічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.

Уперше в 2010 році в Республіці Індонезія українські школярі представляли нашу державу на цих престижних інтелектуальних змаганнях. Тоді українські учні здобули дві бронзові медалі. Усі наступні роки українська команда не поверталася без нагород. Найкращі результати школярі з України показали в 2011 році в Італії та в 2014 році в Іспанії: дві «бронзи» та два «срібла». Минулого року за загальнокомандним рахунком наша збірна стала другою серед усіх європейських команд.

Міжнародна олімпіада з наук про Землю сприяє підвищенню престижу освіти у галузі природознавства, популяризує ідеї сталого розвитку і раціонального природокористування, допомагає розкрити таланти серед учнівської молоді, що цікавиться вивченням дисциплін про Землю.

Міжнародна олімпіада складається з двох частин. Першою і головною є власне конкурс з природознавчих дисциплін, що складається з трьох блоків: геологія, метеорологія та гідрологія, астрономія. Починаючи з 2012 року, організатори взяли курс на посилення міждисциплінарних завдань із наголосом на комплектність і взаємопов’язаність елементів природного середовища, таким чином у кожному тематичному блоці завдання містять елементи екології, ландшафтознавства, палеогеографії тощо. Конкурс складається з теоретичних тестів і завдань.

Довідково: Міжнародна олімпіада з наук про Землю є єдиним Міжнародним науковим заходом для учнівської молоді у віці від 15 років за межами Європи. Почесним головою Координаційного комітету МОНЗ є професор Рамамурті Шанкар з Майсурського університету (Республіка Індія). Перша олімпіада пройшла у Республіці Корея у 2007 році під девізом «Земля для життя, Всесвіт для майбутнього життя».

За інформацією сайту МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу