НУФВСУ – найбільший в Україні вищий навчальний заклад у сфері фізичного виховання і спорту. Підготовка висококваліфікованих кадрів, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців різного профілю, фундаментальні і прикладні наукові дослідження, ефективна спортивна діяльність та багатогранне міжнародне співробітництво з численними партнерами в Україні та інших державах світу – все це гармонійно поєдналось у виші.

Історія Національного університету фізичного виховання і спорту України почалася з 1930 року з Харкова, де було утворено Державний інститут фізичної культури України. Із 1944 р. інститут переїхав до Києва й отримав назву Київський державний інститут фізичної культури.

В університеті на сьогодні функціонує 21 кафедра. Кафедри об’єднані трьома факультетами: факультет спорту та менеджменту; тренерський факультет; факультет здоров’я, фізичного виховання та туризму.

Наполегливі зусилля, цілеспрямована щоденна праця науково-педагогічного складу університету, його студентів і співробітників – ось що посприяло розвитку, формуванню традиції та славетній історії цього вишу.

Серед випускників Національного Університету фізичного виховання і спорту багато яскравих зірок світового спорту, що свідчить про те, що цей виш можна безсумнівно назвати  флагманом у сфері підготовки фахівців з фізичної культури і спорту в Україні.

З нагоди ювілею в Національному університеті фізичного виховання та спорту відбулася прес-конференція, де була представлена книга «Національний університет фізичного виховання і спорту України. Літопис великого шляху».

Книгу презентували: ректор університету Євгеній Імас, президент Олімпійської академії України, завідувач кафедри історії спортивного і олімпійського руху, керівник міжнародного центру олімпійської освіти і олімпійських досліджень Марія Булатова.

У прес-конференції взяли участь Президент національної академії педагогічних наук, голова Студентської спортивної спілки України Василь Кремінь. Він зазначив, що Університет відіграє велику роль у пропаганді здорового способу життя: своєю діяльністю, своєю роботою, своїми наробками, своїми випускниками-спортсменами, а це надзвичайно важливо для людського життя. Президент Національного олімпійського комітету України, член виконкому МОК Сергій Бубка також виголосив промову з нагоди ювілею своєї альма-матер і поділився своїми спогадами про роки навчання в стінах вишу, а також наголосив, що «той досвід, якого набувають тут студенти, аспіранти… однозначно дає той прекрасний результат, який сьогодні є в українських спортсменів. І ті 295 олімпійських медалей, з яких 112 медалей – золоті, були завойовані саме випускниками цього вишу».

Після прес-конференції відбулося нагородження викладачів і працівників університету нагородами та почесними відзнаками від Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міністерства освіти, міських та районних адміністрацій. Було багато привітань і побажань подальших успіхів у справі розвитку спорту та олімпійського руху від ректорів університетів України.

Усі промовці наголошували на важливості тієї справи, яку робить університет для розвитку держави, адже сьогодення України диктує здоровий спосіб життя, тож українці виступають за фізичну міць і високий рівень фізичного виховання. Нація прагне бути здоровою, сильною та готовою до служіння зміцненню нашої держави.

Також із привітаннями виступив випускник університету – київський міський голова, чемпіон світу з боксу, Герой України – Віталій Кличко. Підбиваючи підсумки всього сказаного, він ще запевнив присутніх, що цей виш має колосальний досвід і знання. І в ньому працюють, навчаються дуже  талановиті люди, які показують прекрасний результат. Тому можна сказати, що спорт на сьогодні є однією з основних візитівок нашої країни. На всіх континентах, у багатьох країнах звучить переможний Гімн України і піднімають прапор нашої країни.

На завершення урочистостей відбувся грандіозний концерт.

 Оксана Писана
“Педагогічна преса”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу