В історико-культурному комплексі «Запорозька січ» на о. Хортиця відбулася урочиста церемонія посвяти у козаки 20 школярів із Пологівського району Запорізької області, батьки яких відстоюють свободу та незалежність України в зоні проведення антитерористичної операції.

Захід розпочався з молебну в пам’ять про захисників України всіх часів, який провів священик Української Православної Церкви Київського патріархату отець Анатолій. Присягу зачитав перший заступник голови обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін. Цілуючи козацький хрест і прапор Пологівського куреня Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ», хлопці та дівчата поклялися любити Україну, боронити її волю, захищати своїх рідних та близьких.

Маленьких козачат привітав начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, який побажав їм здоров’я, успіхів у опануванні шкільної науки і козацької справи, попросив бути надійними помічниками своїх мам, бабусь та сестричок, поки батьки повернуться додому, а також  вручив солодкі подарунки.

Також на дітей чекала захоплююча вистава у Кінному театрі, екскурсія до Скіфського стану, стародавнього козацького поселення Протолче та Музею історії зброї. Захід цей проведено завдяки допомозі обласної координаційної ради козацтва, Пологівської самооборони на чолі з волонтером Вадимом Сопільняком і козацького отамана Віктора Гонтаря.

За інформацією департаменту освіти і науки Запорізької ОДА