На запрошення Червоного Хреста Баварії і за активної участі Товариства Червоного Хреста України, Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста та департаменту освіти і науки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації 20 дітей Луганщини, які постраждали внаслідок бойових дій, відвідали Федеративну Республіку Німеччину з метою реабілітації.

Діти проживали в літньому таборі «Gschwender Hof», розташованому в Баварських Альпах в місті Імменштадт, на відстані приблизно 140 км від Мюнхена.

Федеративна Республіка Німеччини зустріла дітей яскравим сонцем і свіжим повітрям. Перше знайомство з Німеччиною відбулося в місті Мюнхен. Весь час перебування в Німеччині діти були оточені щирою турботою та увагою з боку наших німецьких друзів. Кожен день був насичений цікавими подіями, знайомством з прекрасною природою Баварії, з її чудовими людьми та багатою культурою.

Пам’ятними подіями цієї поїздки стали екскурсії до Каньйону привидів Leutaschklamm, на гору Небельхорн (2224м) і до всесвітньо відомого замку Нойшванштайн.

Відмінним уроком взаємодопомоги та роботи в команді став «Тур пригод», під час якого діти ознайомилися з навичкам виживання на природі. Так само у них була чудова можливість скористатися теплом останніх літніх днів на березі прекрасного озера Гросер-Альпзе.

Багато корисного діти дізналися і під час відвідування регіонального відділення Повітряно-рятувальної служби Червоного Хреста Німеччини. У  парку розваг «Скайлайн»  відбулася зустріч із Президентом Баварських Законодавчих зборів пані Барбарою Штамм. На зустрічі був присутній консул України в Баварії пан Вадим Костюк. Дуже зворушливими моментами цієї зустрічі стали виконання дітьми Гімну України та вручення ними форменого кашкету табору зі словами подяки за організацію такого чудового відпочинку. Діти і супроводжуючі з величезним задоволенням приготували та пригостили волонтерів Червоного Хреста Баварії і господарів табору українським борщем і варениками, а також запросили їх відвідати нашу улюблену Батьківщину.

Наприкінці подорожі всі діти одержали в подарунок фірмовий одяг, і з новими враженнями, пречудовими емоціями від знайомства покинули дбайливу, привітну, чарівну Німеччину.

Можна з упевненістю сказати, що мета цього проекту була досягнута: діти отримали такі необхідні їм зараз дні абсолютного спокою і радості. І вони побачили, що в спілкуванні потрібніше і приємніше будувати мости, а не стіни. Комунікативні вправи та різні види соціалізації забезпечили потреби наших вихованців у неформальному спілкуванні, самоствердженні серед однолітків та дорослих.

У цей скрутний для всієї країни час реалізація цього проекту стала важливим заходом у розвитку співробітництва та практичною допомогою дітям Луганщини.

За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки Луганської ОДА