9 вересня 2015 року в Краматорську Донецької області відбулася зустріч голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Жебрівського з Надзвичайним і Повноважним послом Японії в Україні Шігекі Сумі, директором ПРООН в Україні Янтомасом Хімстра та представником ЮНІСЕФ в Україні Джованною Барберіс.

«Допомога Україні є справою принципу для Японії», – про це сказав Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Шігекі Сумі. Він зазначив, що його країна вбачає особливу важливість у стабілізації та посиленні України.

Під час зустрічі обговорювали не тільки питання відновлення інфраструктурних об’єктів, але й організації освіти для дітей, які проживають як на контрольованій, так і на тимчасово окупованій території області.

Високоповажні гості відвідали низку об’єктів соціальної сфери, зокрема загальноосвітню школу № 8 та дошкільний навчальний заклад № 15 у місті Слов’янську, яким першочергово буде надана фінансова допомога.

У заходах взяв участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко. Він відзначив роботу працівників місцевих органів управління освітою й педагогічних працівників, які працюють у складних умовах збройного конфлікту, та подякував їм за плідну працю.

За інформацією МОНУ