Минулого тижня було підписано наказ про формування Науково-методичної ради при Міністерстві освіти і науки України – дорадчого органу, що займатиметься розробкою стандартів освіти. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час чат-конференції на сайті «Главред» 16 вересня 2015 року.

За словами Інни Совсун, у новому положенні прописано, що до розробки стандартів мають залучатися роботодавці, професійні асоціації. «Це основні інституційні важелі для того, щоб підтягнути зміст освіти до потреб ринку праці», – наголосила перший заступник міністра.

Як пояснила Інна Совсун, відбір членів Науково-методичної ради і науково-методичних комісій, які, власне, формуватимуть стандарти, здійснюватиметься на конкурсній основі. До кожної науково-методичної комісії мають бути залучені роботодавці з тієї чи іншої сфери, щоб при формуванні стандартів можна було почути їхні думки.

Як пояснила Інна Совсун, вплив роботодавців на стандарти та акредитацію вищих навчальних закладів закладений у Законі «Про вищу освіту». Створення науково-методичних рад і науково-методичних комісій – це тільки перший крок до формування стандартів. Після цього стандарти необхідно буде реалізовувати на рівні університетів.

Перший заступник міністра зазначила, що для працедавців також має значення диплом вищого навчального закладу, в якому навчався фахівець. Адже працедавці добре розуміють, що в різних університетах – різна якість підготовки. Звісно, це не означає, що в якомусь слабкому університеті не може бути випускника з хорошим рівнем підготовки, але переважно все ж таки більшість із працедавців орієнтується на престижні університети з хорошою якістю підготовки. «І абітурієнти теж мають думати про те, що ВНЗ, куди вони йдуть навчатися, визначатиме їхнє майбутнє», – наголосила Інна Совсун.

Повідомляє прес-служба МОН України