16 вересня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся круглий стіл, присвячений пам’яті Георгія Гонгадзе та інших журналістів, які загинули внаслідок виконання службових обов’язків.

Члени Національної спілки журналістів України, медійники, викладачі й студенти спеціальностей «Видавнича справа та редагування» та «Реклама і зв’язки з громадськістю» провели захід у форматі круглого столу.

Розмову почав голова міського осередку НСЖУ, головний редактор газети «Меркурій» Олександр Сичевський, який представив гостей і нагадав, що саме цього дня, 16 вересня, 15 років тому зник відомий український журналіст Георгій Гонгадзе. Його смерть і досі залишається нерозкритою.

Головний редактор газети «Житомирщина» Дмитро Панчук під час свого виступу наголосив, що його лозунг круглого столу  – «Озброюємось правдою». Адже немає нічого складнішого, аніж писати правду. Особливо важко в цьому плані журналістам, які працюють у районах або невеликих містах.

«Ти маєш писати правду про людей, яких мало не щодня зустрічаєш в місті. І ця правда не завжди може їм сподобатись», – зазначив Дмитро Панчук.

Ще досвідчений журналіст дав цінні настанови молодому поколінню майбутніх медійників: «Бути журналістом – це насамперед велика відповідальність», – зауважив він.

Дмитро Панчук також оприлюднив присутнім сумну статистику за поточний рік: лише за вісім місяців 2015 року стався 31 випадок нападу на журналістів, один з яких – смертельний.

Член спілки журналістів України Петро Тарасюк розповів, що особисто був знайомий з Георгієм Гонгадзе. Про його резонансне вбивство та про смерті інших українських журналістів під час виконання службового обов’язку він написав у своїх книгах «Слово на вагу кулі» та «Хто наступний?»

Ще одна гостя – член НСЖУ та журналіст газети «Житомирщина» Галина Паливода закликала присутніх пом’янути хвилиною мовчання загиблих журналістів.

Спеціальний кореспондент інформагентства УНІАН в Житомирській області Зоя Юхимчук порадила студентам навіть у такий складний час для країни намагатися писати й про позитивні новини. Це допоможе зменшити напруження в суспільстві.

На завершення заходу письменник Григорій Юшкевич зачитав «Молитву за Україну», яку сам автор назвав короткою історією України.

Інформує прес-служба ЖДУ ім. І. Франка