У смт. Коцюбинське, що на Київщині, відбулося урочисте відкриття Храму бойового мистецтва «Пересвіт» Міжнародного Центру розвитку фрі-файту. В урочистостях взяли участь міністр молоді та спорту Ігор Жданов, міністр освіти та науки Сергій Квіт, директор департаменту Мінмолодьспорту з неолімпійських видів спорту Вадим Стеценко, представники Посольства Китайської Народної Республіки, відомі громадські діячі та спортсмени.

Міністр Ігор Жданов привітав сенсея «Пересвіту» та засновника фрі-файту Андрія Старовойта і всіх адептів Храму із його відкриттям.

«Це визначна подія до якої фрі-файт як український вид спорту та бойове мистецтво йшов довгі роки. Сьогодні ви робите значущий крок на шляху впровадження системи виховання молоді, яка органічно поєднує миролюбство з активною життєвою і громадянською позицією, здоровим способом життя, патріотизмом та любов’ю до України, повагою до батьків», – зазначив Ігор Жданов.

За словами міністра, окремої шани фрі-файт заслуговує за неоціненний внесок у справу захисту України від російсько-терористичної агресії.

«Вихованці фрі-файту відстоювали демократію та права громадян разом із нами на Майдані. А потім у перших рядах пішли в АТО – захищати територіальну цілісність та незалежність України. Багатьох уже немає з нами, вони загинули, виконуючи свій громадянський обов’язок. Низько вклоняюся їхньому подвигу та самопожертві», – наголосив Ігор Жданов.

Під час церемонії відбулися показові виступи вихованців Центру «Пересвіт» і спеціальних гостей, майстрів кунг-фу, які прибули з Китаю. По завершенні усі охочі мали змогу оглянути приміщення тренувально-навчального комплексу Храму.

Довідково:

Фрі-файт є видом спорту, що започаткований в Україні у 1996 р. під керівництвом. А. Старовойта на базі СК «Пересвіт». Цей вид спорту розвивається Всеукраїнською Федерацією фрі-файту, контактних єдиноборств та змішаних бойових мистецтв за підтримки Міністерства молоді та спорту. На сьогодні Федерацією підготовлено більше 125 спортсменів-майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу, заслужених майстрів спорту. А також 15 тренерів вищої категорії та 4 заслужені тренери України. Збірні команди України неодноразово здобували призові місця на Чемпіонатах світу та Європи з фрі-файту та змішаних єдиноборств.

Повідомляє Міністерство молоді та спорту України