Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідав колишній Президент України (1994-2005 рр.) та випускник вишу  Леонід Кучма. На розширеному засіданні вченої ради ДНУ Леонід Кучма вручив іменні стипендії президентського фонду «Україна» кращим студентам фізико-технічного факультету.

Перший проректор ДНУ Олександр Кочубей зазначив, що співпраця ДНУ ім. О. Гончара і корпорації «Noosphere Ventures» демонструє сучасний підхід у вищій школі України, поєднання освіти, науки і бізнесу. «У рамках договору між університетом і компанією створені робочі групи, які очолюють провідні вчені університету та спеціалісти корпорації. Регулярно проводяться спільні наукові семінари, форуми і конференції. Відкрито лабораторії «Проблематики створення систем» і «Робототехніки і електроніки», – зазначив проректор.

Серед представлених проектів були система контролю критичних для автомобіля ситуацій BlackCat; 3D-глобус, здатний поєднувати зображення, що швидко змінюються, в одне статичне; прилад керування кутом нахилу сонячної батареї – Сонячний трекер, GPS-модулі, які точно визначають місцезнаходження об’єктів. Особливу увагу привернув комплекс програмного забезпечення «Artos» для коригування вогню, доопрацьований студентами факультету прикладної математики ДНУ з урахуванням побажань українських військових. «Artos» допомагає значно скоротити час, необхідний для здійснення пострілу з гармати та збільшує його точність. Після випробовування на полігоні 93-ї механізованої бригади пристрій буде готовий до застосування.

За інформацією ДНУ ім. Олеся Гончара