Видання про одну з найстрашніших сторінок російсько-української війни – «Іловайський котел» – представили студентам Житомирського державного університету імені Івана Франка. Презентація книги «Іловайськ» та творча зустріч з її автором відбулась в аудиторії ННІ філології та журналістики.

Письменник, журналіст, громадський діяч та головний редактор газети «Панорама» Євген Положій розповів студентам, що завжди вважав себе цивільною людиною і ніколи не планував писати про війну. Проте життєві плани письменника змінили події в країні.

За словами автора, основу книги становлять невигадані історії про війну, що триває в Україні, й, зокрема, про одну з найтрагічніших і найболючіших її сторінок – Іловайську трагедію. Працюючи над підготовкою матеріалу книги, журналіст і громадський діяч Євген Положій спілкувався з учасниками  воєнних подій на сході держави – бійцями добровольчих батальйонів, простими солдатами, прикордонниками, їхніми родичами.

Водночас письменник наголосив, що всі «білі плями» йому заповнити так і не вдалось: військове керівництво країни відмовляється коментувати події, мотивуючи це військовою таємницею.

«Я зрозумів, що це повинен бути художній твір, я не проводжу розслідування, не шукаю винних у трагедії. З кожного епізоду ви можете самі зробити висновок про те, хто винен. Зрештою, ця книга не лише про Іловайський котел, а про всі котли, які були під час АТО», – наголосив Євген Положій.

Письменник зазначив, що, спілкуючись з військовими, його найбільше вразила їхня людяність та здатність не втрачати нормального ставлення одне до одного, до місцевого населення тоді, коли поряд ходить смерть.

«Я записував інтерв’ю, їх є близько ста. До книги увійшла десь половина цих історій», – розповів автор.

Крім документальних свідчень, в «Іловайську», виданому українською та російською мовами, є також художні елементи, вигадані герої та ситуації. Загалом Євген Положій вважає презентовану студентам ЖДУ книгу однією з найважливіших у своєму житті, що може стати своєрідним попередженням всьому світу, нагадуванням про важливість гідного ставлення до загиблих на війні.

На завершення презентації студенти ЖДУ ім. І. Франка мали можливість поставити запитання письменнику, придбати книгу «Іловайськ», отримати автограф і сфотографуватися з автором.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу