Україні необхідні експерти для судових процесів над дітьми - celВ Україні немає судових психіатрів та лікарів-наркологів, компетентних у роботі з дітьми і які мають право приймати відповідні рішення. Про це в прямому ефірі телеканалу «Київ» повідомив Семен Глузман – президент Асоціації психіатрів України, правозахисник.

«5 – 6 років тому деякі психіатричні діагнози просто не ставилися в нашій країні. Не було в нас синдромів гіперактивності, аутизму – була маса діагнозів недоумства і діти йшли в інтернати, хоча насправді значна частина з них могла б реалізуватися в дорослому житті. Це зона компетенції ювенального судді, однак він не повинен ставити діагноз, для цього потрібні експерти. Але і суддя повинен знати, що таке можливо. Так, ми створимо якихось супер-суддів, які багато знатимуть про підлітковий вік, та щоб суддя кваліфіковано приймав рішення, потрібні експерти, радники, і ось цих радників у нас немає», – наголосив він.

Семен Глузман також зазначив, що актуальним є створення тимчасових притулків для дітей, куди можна помістити дитину на 1 – 3 доби. Там з ним працюватимуть спеціально навчені психологи  і потім служба за необхідності повинна вибачитися перед батьками. Сама система ювенальної юстиції має спиратися на європейський досвід, при цьому враховуючи українську специфіку.

За матеріалами kreschatic.kiev.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *