ІІ Всеукраїнська дитяча мистецька акція «Мій Шевченко», присвячена 200-річчю від дня народження Кобзаря,  відбулась у Національному музеї Тараса Шевченка. Після екскурсії учасників мистецької акції виставковими залами з картинами, рукописами й особистими речами Тараса Шевченка, юні художники, читці і фотографи – фіналісти конкурсу – отримали нагороди. 

Цього року на конкурс надійшло понад 4,5 тисячі робіт із різних областей України. Акція проводилася в трьох номінаціях: читання творів Кобзаря (поезія і проза); образотворче мистецтво (графіка, живопис) і каліграфія (виготовлення книжок із каліграфічним написанням поезій та ілюстрацій до них); фотографія (світлини міст і сіл, де побував Шевченко, пам’ятники і Шевченківські місця).

Переможців визначали в три етапи. Серед читців перемагали ті учасники, які  не просто добре декламували, а й довели, що відчувають, про що вірш, мають власне ставлення до твору.

Переможців з образотворчого мистецтва обирали експерти, до складу яких було залучено художників Володимира і В’ячеслава Казаневських, фахівців Малої академії наук і провідних дизайнерів видавництва «Laurus».

У наступні два дні фіналісти мистецької акції взяли участь у кількох майстер-класах. Зокрема, читці відвідали заняття з художнього декламування, після чого учні читали вірші Кобзаря у студії запису. Молоді художники і фотографи побували на лекції з історії та технології виготовлення книжки – виготовлення палітурки, зшивки книжкових блоків і композиційного оформлення книги. Школярі презентували власноруч виготовлені щоденники.

Юні шевченкознавці отримали не лише нові знання і враження від перебування у столиці держави. Результатом відвідувань Києва і науково-мистецьких майданчиків МАН будуть нові малюнки і художні тексти, відтворені у власних книгах. До речі, найкращі роботи молодих митців можна буде побачити на експозиціях у Національному музеї Тараса Шевченка.

Інформація МОНУ
Фото МАНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу